Virsmai
Kūrėjų bendruomenė ir žurnalas

Virsmų istorija

Labas, mano vardas Martynas Jocius, esu Virsmų projekto autorius. Šiuo projektu siekiu padėti talentingiems Lietuvos žmonėms pradėti daryti tai, kas jiems iš tiesų svarbu, ir taip paskatinti gerus pokyčius mūsų regione. Taip pat kuruoju bendruomenę, kuri padeda įvairių sričių kūrėjams atrasti vieniems kitus, imti bendradarbiauti ir sėkmingiau įgyvendinti jų idėjas.

Virsmai skirti aktyviems, smalsiems ir kūrybingiems žmonėms, kurie siekia tobulinti save ir aplinką, mėgsta dirbti ir turi viziją. Mano pasakojimai ir muzika kuriami tam, kad paskatintų bendraminčius veikti, padrąsintų nesustoti ir padėtų Lietuvos kūrėjams įgyvendinti gerus pokyčius.

Virsmų projektas prasidėjo 2011 metų pabaigoje, kai aš pats nusprendžiau imti daryti tai, kas man tuo metu buvo labai svarbu – įgyvendinti neformalaus švietimo ir muzikos projektą. Šiam tikslui sukūriau tinklaraštį, kuris per pusę metų netikėtai išaugo ir tapo skaitomas viso pasaulio lietuvių.

Tai mane labai pradžiugino ir aš supratau, kad noriu nerti į medijos eskperimentus dar giliau. 2012 metais pradėjau kurti elektroninę muziką ir buvau pakviestas groti į Lietuvoje vykusius elektroninės muzikos festivalius. Tais pačiais metais parašiau, įgarsinau ir išleidau audio knygą Dėmesio virsmai, kurios pardavimai taip pat buvo netikėta sėkmė.

Pajutęs laisvės bangą aš pasitraukiau iš ilgai vystyto IT verslo ir pradėjau naują gyvenimą. Pasinėriau į technologinius startup’us (labai didelės rizikos ir potencialo jaunas įmones su gera idėja), su kuriais dirbu iki šiol.

2015 metais sukūriau meditacinės/ambient muzikos albumą Awareness ir juo paremtą projektą "Kelionė į gamtos dimensijas", o šiuo metu visą savo dėmesį ir laiką skiriu platformai Tipi, kurios dėka veikia Virsmų bendruomenė.

Turbūt pati didžiausia dovana, kurią suteikė Virsmų projektas, tai bendraminčiai, po koncertų ir kitų susitikimų dažnai tampantys draugais ir gyvenimo bendrakeleiviais. Taip pat šis projektas man yra mokymosi platforma, nes kasmet, kaupdamas patirtį, aš patiriu savo asmeninius virsmus. Tai, ką rašiau prieš metus ar du, šiandien gali prieštarauti mano pasaulėžiūrai, tačiau tai padaro rašymą dar įdomesnį.

Nereikia aklai tikėti jokiais dalykais, kuriuos rašau, nes informacija ir žinios man yra meno forma. Vis dėlto visi straipsniai buvo parašyti kruopščiai ir remiantis vienokia ar kitokia asmenine patirtimi. Žinoma, metams bėgant patirtis keičiasi ir seni straipsniai skamba kitaip, negu nauji. Tačiau aš visada stengiuosi rašyti tik apie dalykus, kurie nepavaldūs arba mažai pavaldūs laikui. Galų gale esu tik menininkas, užsiimtis kūryba, eksperimentuojantis su žiniomis.

Noriu padėkoti, kad apsilankai, skaitai mano senus ir naujus straipsnius, ateini į koncertus paklausyti naujų muzikinių idėjų. Parašyk laišką ar komentarą, grįžtamasis ryšys padeda augti, bendrauti, draugauti.

Nuoširdžiai,
Martynas

P.S. Taip pat kviečiu aplankyti mano naują tarptautinę interneto svetainę www.jocius.net, kuri skirta muzikai ir gamtosaugos klausimams.