Virsmų istorija

Large

Mano vardas Martynas Jocius. Esu muzikos ir gyvenimo būdo projekto "Virsmai" autorius. Virsmai skirti aktyviems, smalsiems ir kūrybingiems žmonėms, kurie mėgsta netradicinį požiūrį į dalykus ir siekia savo gyvenime nuveikti daugiau. Mano tikslas yra rinkti naudingą informaciją apie produktyvumą, širdimi paremtą gyvenimo kelią ir inovatyvias idėjas, o tada pateikti jas įdomesniu pavidalu.

Virsmai man yra ypatingas projektas dėl keleto priežasčių. Visų pirma todėl, kad labai mėgstu užsiimti skaitmenine spauda ir panaudoti įdomias technologijas. Gyvenime užsiimu ne vien rašymu ir muzika, kur kas daugiau laiko praleidžiu dirbdamas su jaunais verslais, kuriu skaitmeninius produktus: interneto platformas, programinę įrangą, leidinius — nuo programavimo iki produktų valdymo. Virsmai man yra labai gera priemonė tobulinti produktų valdymo įgūdžius.

Kokia šio projekto istorija?

Virsmų projektas prasidėjo 2011 metų pabaigoje, kai aš svajojau apie nuosavą alternatyvaus roko grupę, rašiau dainas ir tuo pat metu kankinausi su man nebepatinkančiu IT konsultacijų verslu, kurį įkūriau vedamas materialių svajonių. Naujam muzikos ir švietimo projektui daviau pavadinimą “Virsmai” ir sukūriau tinklaraštį (blog'ą), kuris per pusę metų netikėtai išaugo ir, kaip rodo statistiniai duomenys, tapo skaitomas viso pasaulio lietuvių.

Tai mane labai džiugino ir aš supratau, kad noriu nerti į medijos eskperimentus dar giliau. 2012 metais pradėjau kurti elektroninę muziką ir buvau pakviestas groti į Lietuvoje vykusius elektroninės muzikos festivalius. Tais pačiais metais parašiau, įgarsinau ir išleidau audio knygą Dėmesio virsmai, kurios pardavimai taip pat buvo netikėta sėkmė.

Pajutęs laisvės bangą aš pasitraukiau iš ilgai vystyto IT verslo ir pradėjau naują gyvenimą. Pasinėriau į technologinius startup’us (labai didelės rizikos ir potencialo jaunas įmones su gera idėja), su kuriais dirbu iki šiol.

2015 metais sukūriau meditacinės/ambient muzikos albumą Awareness ir juo paremtą projektą "Kelionė į gamtos dimensijas", o šiuo metu visą savo dėmesį ir laiką skiriu Tipi.

Turbūt pati didžiausia dovana, kurią suteikė Virsmų projektas, tai bendraminčiai, po koncertų ir kitų susitikimų dažnai tampantys draugais ir gyvenimo bendrakeleiviais. Taip pat šis projektas man yra mokymosi platforma, nes kasmet, kaupdamas patirtį, aš patiriu savo asmeninius virsmus. Tai, ką rašiau prieš metus ar du, šiandien gali prieštarauti mano pasaulėžiūrai, tačiau tai padaro rašymą dar įdomesnį.

Nereikia aklai tikėti jokiais dalykais, kuriuos rašau, ir nereikia galvoti, kad aš pats aklai tikiu tuo, ką mąstau, tačiau visi straipsniai buvo parašyti kruopščiai ir remiantis vienokia ar kitokia asmenine patirtimi. Stengiuosi rašyti tik apie dalykus, kurie nepavaldūs arba mažai pavaldūs laikui. Taigi, visi mano straipsniai turi būti galiojantys ir po 5 ar daugiau metų. Tačiau galų gale esu menininkas ir visa, ką darau, tai užsiimu kūryba — eksperimentuoju su žiniomis.

Noriu padėkoti, kad apsilankai, skaitai mano senus ir naujus straipsnius, ateini į koncertus paklausyti naujų muzikinių idėjų. Parašyk laišką ar komentarą, grįžtamasis ryšys padeda augti, bendrauti, draugauti.

Nuoširdžiai,
Martynas

•••

Facebook: Virsmai / Martynas Jocius
Instagram: Virsmai / Martynas Jocius SoundCloud: Virsmai / Martynas Jocius
Youtube: Martynas Jocius