Ken Robinson: Kaip mokyklos žudo žmonių kūrybiškumą (nuostabus animuotas pasakojimas, kurį būtina pamatyti bent 5 kartus)

Large

Ken Robinson yra visame pasaulyje gerai žinomas edukologas, autorius, paskaitininkas ir patarėjas, gavęs net 7 garbingus apdovanojimus už savo veiklą. Kilęs iš Anglijos, dabar Ken'as su šeima gyvena Los Angeles mieste JAV. Jo idėjas gerte geria dešimtys milijonų žmonių, ir ne atsitiktinai. Ken'as moka aiškiai pateikti savo genialias mintis, kurių niekada netrūksta.

O jo minčių pasauliui labai reikia, nes šiandieniniai ekonominiai uždaviniai reikalauja, kad būtų išrastos naujos mokymo paradigmos, kurios galėtų išlavinti jaunų žmonių gebėjimus ir padėtų jiems tapti aukščiausios klasės kūrėjais. Tokiais, kokių žūtbūtinai reikia pasauliui jau šiandien.

Deja, dabar dominuojanti, bet jau seniai pasenusi švietimo sistema ne tik kad nevysto jauno žmogaus gabumų, bet juos dar ir atima. Tyrimai rodo, kad vaikų kūrybiškumas prieš mokyklą ir po jos baigimo skiriasi kaip diena ir naktis... Į blogąją pusę.

O kur mus tai veda? Ar ne į tamsos pilną pasaulį, kuriame vakarais tenka atsipalaiduoti bare su alaus bokalu ir tokio paties likimo draugais, arba namie prie televizoriaus ekrano, nes kitu atveju neurozė išsivystytų per keletą metų?

Psichiatras, psichologas ir autorius Michail Litvak teigia, kad mūsų laikais beveik visi žmonės yra neurotikai, ir manęs tai jau nestebina... Žmogaus organizmas tiesiog negali pakelti streso, kurį patiria atsisėdęs į mokyklos suolą, vėliau metų metus dirbdamas įtemptą darbą, o grįžęs namo visas pavargęs dar turėdamas aiškintis santykius su kitais pavargusiais namiškiais, kurie ir patys gyvena kančioje... Užburtas ratas.

Nenuostabu, kad alkoholio ir tabako pramonė kartu sudėjus šiandien siekia 1 000 000 000 000 (trilijoną) JAV dolerių... Žmonės bando vaduotis iš kultūrinio košmaro bent per legalizuotas narkotines medžiagas: alkoholį ir nikotiną. Deja, tai toli neveda.

Tačiau tokie pasaulio šviesuoliai kaip Ken Robinson aktyviai sprendžia šią problemą ir panašu, kad situacija gerėja.

Šį nuostabiai ranka animuotą vaizdo įrašą verta pažiūrėti bent keletą kartų per metus. Aš jį mačiau ne mažiau kaip 10 kartų ir kiekvienąkart linksėjau galva: "taip, taip, mes visi taip ir jautėmės mokykloje bei universitete, ir pažadėjome sau dar šiame gyvenime padaryti ką nors, kad mūsų vaikai augtų stiprūs, drąsūs ir kūrybingi".

Juk pasaulį kuria ne vyriausybės ir ne korporacijos, o visų pirma tokie žmonės kaip tu ir aš. Svarbiausia keisti paradigmą. O pradėti nuo savęs ne tik lengviau, bet ir veiksminga.

Kviečiu pažiūrėti ir pasidalinti su draugais.

Trukmė: 11:41 min.

Straipsnių prenumerata

Nemokama prenumerata leidžia automatiškai gauti naujus straipsnius ir kvietimus į koncertus el. paštu. Nauji prenumeratoriai taip pat iškart gauna dovanų pirmąjį muzikos albumą "11:11". Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie skaito Virsmų žurnalą.

Pasidalink savo mintimis komentaruose

Būtina laikytis etikos taisyklių, nedėti reklaminių nuorodų ir gerbti visus skaitytojus. Ačiū.

Daugiau straipsnių