Kodėl vegetarizmas yra ne ką geresnė idėja už mėsos valgymą? Energijos pilnas Gary Y. atskleidžia nepaprastus faktus ir atvirai paliečia svarbius filosofinius klausimus (LT subtitrai)

Large

Tie, kurie mane pažįsta, turbūt jau žino, kad būdamas vegetaras (nors taip savęs niekad nevadinu), aš nejaučiu jokios antipatijos ir nedarau jokio spaudimo mėsą valgantiems žmonėms. Būdamas svečiuose pas malonius žmones, retkarčiais netgi neatsisakau jų siūlomo mėsiško patiekalo, jeigu jaučiu, kad taip geriausia, jeigu taip sako širdis. Tam, kad išsaugočiau taiką ir bendrumą bei palaikyčiau gerų santykių pusiausvyrą, kuri, mano nuomone, yra be galo svarbi. To išmokau iš Dalai Lamos.

Ir turiu pabrėžti, kad ypatingai gerbiu mėsą valgančius žmones, kurie vegetarams ramiai sako tiesiog "darykit kaip jums atrodo geriausia", nors turi savo įsitikinimus. Juk svarbiausia taika. Visų pirma tarp žmonių.

Vegetariškai maitinuosi 9 metus. Per tą laiką padariau keletą "pertraukų", siekdamas sąmonės būsenų pokyčių arba jausdamas, kad "noriu padaryti kažką blogo" :). Tačiau vienintelė mano vegetarizmo prežastis visada buvo sąmonės aiškumas ir kūrybiškumas. Ir dabar jau nebeturiu abejonių, kad vegetarinė mityba tikrai pakelia sąmonę. Galiu apie tai kalbėti, nes esu išbandęs abu kelius. Per šiuos mėsos/žuvies/kiaušinių nevalgymo metus aš ne tik turėjau labai stiprų kraują, bet ir padariau kūną kur kas stipresnį ir ištvermingesnį, negu anksčiau.

Tačiau visai neseniai mane netikėtai surado šis video įrašas, ir jis verčia mane augti toliau, turbūt net atsisakant vegetarizmo... Iki šiol man atrodė, kad vegetarizmas yra išsigelbėjimas, bet dabar matau, kad pieno produktų pramonės išlikimas yra toks pats žiaurus, kaip ir skerdyklų.

Nors iš pradžių visai nenorėjau leisti valandos žiūrėdamas į kažkokį kalbantį žmogų, ši paskaita mane įtraukė ir paliko įspūdį. Ir nors daugumą dalykų aš jau žinojau iš kitų šaltinių, prasėdėjau visą valandą susiėmęs tai už galvos, tai už burnos, tai už akių — tokia didelė buvo mano nuostaba.

Mane sužavėjo Gary Y. kalbos koncentruotumas ir energija, kuri, kaip paskui supratau, buvo aktyvuota tikrai ne energetinio gėrimo pagalba... kaip šiomis dienomis daro reklamos paveiktas jaunimas. O jo lengvas agresyvumas ir kai kur perspausti žodžiai man buvo pats aiškiausias ženklas, kad kalba yra ne tik nuoširdi, bet ir labai rimta. Nes tai liečia planetos likimą. Tai liečia kiekvieno iš mūsų artimųjų likimą...

Ir dėl to tikrai verta laužyti įstatymus, kuriuos sukūrė nepakankamai žinių turintys žmonės (kurie, mano nuomone, dėl to visai nekalti).

Tai pasakojimas apie žmogaus ryšį su gyvūnais ir mitybą. Gary Y. atvirai ir nuoširdžiai parodo, jog vegetarizmas yra tokia pati prasta idėja, kaip ir mėsos valgymas.

Kodėl?

Rekomenduoju pasikviesti artimus žmones ir kartu praleisti vakarą žiūrint šią paskaitą, kurią supras visi lietuviškų subtitrų pagalba.

Svarbiausias dalykas, ką ji duos — tai žinios, kurių reikia kiekvienam žmogui. Tikiuosi, kad didelių (nepagrįstų) diskusijų tarp skirtingų stovyklų nekils, nes mano tikslas yra taika tarp skirtingų kultūrų ir platesnis pasaulio pažinimas.

Meilė ir taika! :)

Straipsnių prenumerata

Nemokama prenumerata leidžia automatiškai gauti naujus straipsnius ir kvietimus į koncertus el. paštu. Nauji prenumeratoriai taip pat iškart gauna dovanų pirmąjį muzikos albumą "11:11". Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie skaito Virsmų žurnalą.

Pasidalink savo mintimis komentaruose

Būtina laikytis etikos taisyklių, nedėti reklaminių nuorodų ir gerbti visus skaitytojus. Ačiū.

Daugiau straipsnių