Virsmai
Kūrėjų bendruomenė ir žurnalas

Kvietimas prisijungti prie Virsmų bendruomenės — draugiškos erdvės patiems aktyviausiems kūrėjams iš visos Lietuvos

Kas nutiktų, jeigu veikliausi Lietuvos žmonės turėtų vienas kito kontaktus, žinotų apie vienas kito talentus, idėjas ir iššūkius, ir tuo pat metu galėtų bendrauti privačioje, tik jiems skirtoje erdvėje?

Kurį laiką mąsčiau apie tai, o kylančios mintys virsdavo įkvepiančia vizija. Ir štai nusprendžiau viziją paversti realiu projektu.

Skaityti toliau »

Kaip sukurti tikrą ir nuoširdų ryšį su kitu žmogumi per 5 sekundes?

Ši istorija mane išmokė vieno labai svarbaus dalyko: visi žmonės nori būti išgirsti ir suprasti.

Tačiau, kai pradedi to siekti sąmoningai, supranti, kad iš tikrųjų išklausyti ir išgirsti kitą žmogų nėra taip lengva. Tam reikia tikrai nuoširdžiai norėti išgirsti kitą, nuoširdžiai susidomėti "O kas slypi už to, ką jis sako?", atsiriboti nuo savo asmeninės patirties ir suvokimo, nepriimti sakomų žodžių reikšmės tiesiogiai, "įjungti" visus įmanomus savo empatijos pajėgumus ir iš tikrųjų pajausti, ką tas žmogus jaučia.

Ir to visiškai užtenka norint užmegzti ryšį. Mums nebūtinai reikia ką nors pasakyti po to, kai jis baigia kalbėti, jei tikrai jį išgirdome. Nors dažniausiai reikalingiausi žodžiai ateina patys, kai mes tikrai pajuntame, išgirstame ir suprantame, kaip tas žmogus jaučiasi ir ką jis norėtų išgirsti iš mūsų.

Tačiau mes, žmonės, esame įpratę duoti patarimus, pertraukti kalbantįjį ir pasakyti savo nuomonę, arba, kol kalbėtojas kalba, tuo metu galvoti, ką pasakysim toliau. Klausymasis yra įgūdis ir, kaip kiekvienas įgūdis, kurį norime išsiugdyti, reikalauja įdėti nuoseklių ir sąmoningų pastangų.

Skaityti toliau »

5 būdai pasirinkti veiklą, kad ji derėtų su tavo prigimtimi

Kiekvienas iš mūsų turime kažką, ką sugebame atlikti geriau nei kiti. Gal tai sugebėjimas išlikti ramiam chaotiškose situacijose, kai visi aplinkui panikuoja, gal sugebėjimas perskaityti knygą per vieną valandą, o gal sugebėjimas suburti naujus žmones bendram tikslui. Kame tu esi geriausias?

Mes visi turime savo ekspertines sritis, tik kartais to visai neįvertiname. Mums tai rodosi savaime suprantama ir, atrodo, kad tai gali atlikti bet kuris kitas žmogus. Tačiau savo stipriųjų asmenybės pusių pažinimas ir vertinimas karjeros prasme yra labai svarbus, nes...

Skaityti toliau »

Kaip įgyvendinti asmeninius projektus neturint laisvo laiko: patarimai, gudrybės ir išlaisvinantys apribojimai

Praėjusiais metais buvau pakviestas pasidalinti idėjomis į mano mėgstamą alternatyvaus gyvenimo būdo festivalį Yaga Gathering, kuriame turėjau galimybę papasakoti apie mano naudojamą būdą įgyvendinti nedidelius asmeninius projektus, kai trūksta laisvo laiko. Tąkart grįžęs pasidalinau paskaitos skaidrėmis anglų kalba, tačiau surinkta informacija atrodo labai aktuali ir šiandien, todėl noriu ją pateikti dar kartą, tik lietuvišku ir paprastai skaitomu formatu.

Skaityti toliau »

Modernus arbatos receptas atminčiai, energijai ir sveikatai: Pu-erh, kokosų aliejus ir kiti ingredientai, kurie gali tapti naujo gyvenimo etapo "prieš" ir "po" atskaitos tašku

Mano kasdienis darbas ir jo rezultatai visiškai priklauso nuo to, kaip efektyviai galiu mąstyti, analizuoti, prisiminti ir kiek valandų galiu tai daryti kiekvieną dieną. Esu tikras, kad tai galioja kiekvienam, todėl noriu pasidalinti ypatingu arbatos receptu, kuris man tapo tarsi atskaitos tašku, pažymėjęs gyvenimo tarpsnius "prieš" ir "po" šio atradimo atžvilgiu.

Kiek save pamenu, visada buvau pasinėręs į darbą. Gal todėl, kad visada stengdavausi daryti tai, kas mane labai domina, o tai nepalikdavo vietos racionaliam poilsiui. Per paskutinius 12-14 metų dienos šviesą padėjau išvysti nemažam skaičiui didesnių ir mažesnių projektų, tačiau tik prieš keletą metų aš supratau, jog mano organizmas yra išsekęs, o nervų sistema beveik perdegusi. Turėjau imtis kažko naujo ir vėl pastatyti save ant kojų.

Skaityti toliau »

Kiekvienas išbandymas daro mus stipresniais

Mūsų gyvenimai banguoja lyg vandenynas. Nuo ramių savaičių ir mėnesių, kai lengva jausti save, žmones ir gamtą. Iki audringų periodų, kai imame abejoti savo laivo tvirtumu. Tačiau net ir tokiomis akimirkomis skriejame visu greičiu pagal iš anksto nustatytą kursą, žvelgdami į kelrodes žvaigždes ir tvirtai savo rankose laikydami suspaustą šturvalą.

Bet kartais mus užklumpa netikėti uraganai, kurie iškelia į paviršių dar nepažintas vidines baimes, nepasitikėjimą savo jėgomis ir netgi abejones kryptimi, kuria pasirinkome keliauti.

Skaityti toliau »

Paskutinio koncerto įrašas namų erdvei: naujas kūrinys "A New Strategy", "Awareness" albumo dainos ir improvizacijos

2015 m. spalio 29 d. Vilniaus Užupyje sugrojau penktąjį "Ambient Trip" projekto koncertą grupei labai šviesių žmonių ir įrašiau gyvą jo pasirodymą, kuriuo šiandien noriu pasidalinti plačiau.

Skaityti toliau »

Bambukinė meškerė: istorija apie upės dvasią ir jos dovaną

Kartą stovėjau ant seno sutrūnijusio tiltelio, kuris jungė du mažo upelio krantus. Rankose laikiau savo gamybos meškerę iš bambuko, kurią buvau pasigaminęs pagal senų kaimo žvejų meškerių pavyzdį, nors jau buvo naujieji laikai, ir namuose turėjau modernius žvejybos įrankius.

Tačiau ši medinė, kruopščiai pagaminta meškerė buvo ryšio su upe ženklas: pats pasigamindamas įrankį aš išreiškiau upei ketinimą susijungti su jos dvasia ir pagauti žuvis, kurias ji man galbūt dovanos.

Ir upė, pas kurią ateidavau vedamas trylikamečio berniuko širdies, būdavo dosni. Ne tik žuvimis, bet ir žodžiais nenusakoma gyvo gyvenimo paslaptimi.

Skaityti toliau »

Daugiau straipsnių