Virsmai
Tyrinėk, svajok, tapk atradėju

Užrašų programos Reflection atsiradimo istorija ir kūrybos procesas

Kiekvieną kartą rašydamas naują pasakojimą jaučiuosi labai ypatingai, nes darau tai nedažnai, o daugybės jūsų aš neturėjau galimybės gyvai susitikti mėnesių mėnesius ar net metų metus. Tačiau pasiekti jus galiu šia forma, ir man tai svarbus susitikimas.

Šiandien noriu pasidalinti kiek netikėta asmenine istorija apie naujo kūrinio atsiradimą. Šis pasakojimas apie naują užrašų programą Reflection.

Ši istorija šiek tiek netikėta, nes praėjusių metų viduryje aš atradau naują ir tikrai daug gerų emocijų dovanojusią veiklą – save grojančios elektroninės "generatyvinės" muzikos kūrimą ir filmavimą gamtoje. Tos nedidelės, dažnai visai atsitiktinės kelionės į miškus ar prie upių anuomet dovanojo man tikėjimą, jog artėja naujo albumo išleidimo diena, ir aš maniau, jog iki metų pabaigos būtent naujas muzikos albumas bus tas dalykas, kurį spėsiu paruošti ir kurio tikrai ilgai laukiau.

Tačiau praėjusią vasarą mane aplankė labai stipri vizija apie keleto programų sukūrimą, ir aš nusprendžiau padaryti nedidelį eksperimentą, paskirdamas 3 savaites sužinoti, ar viena iš idėjų turi potencialą ir atitinka mano idėjoms keliamus reikalavimus.

Skaityti toliau »

Trumpa asmeninė ataskaita apie tai, kas įvyko per kelis metus, ko išmokau, ir kokie netolimos ateities planai

Dabar tai rašydamas jaučiuosi lyg tyrinėtojas, grįžęs iš keletą metų trukusios ekspedicijos po tolimus salynus, kuriuose rinkau medžiagą apie keistas rūšis, patyriau linksmų ir sunkių nuotykių, prirašiau daugybę žurnalų su pastebėjimais, ir tam tikra prasme tapau kitu žmogumi.

Džiugu bent trumpam vėl pilnai būti čia ir sakyti labas! 😊

Visko įvyko tiek daug, kad galėčiau pasakoti valandų valandas. Tačiau šio teksto tikslas - tiesiog pasidalinti keletu minčių, ir tęsti darbus.

Šiandien norėčiau trumpai apžvelgti keletą temų:

  1. Kas įvyko per keletą paskutinių metų.
  2. Mano pamokos, galinčios praversti kitiems.
  3. Netolimos ateities planai.

Skaityti toliau »

Kvietimas prisijungti prie Virsmų bendruomenės — draugiškos erdvės patiems aktyviausiems kūrėjams iš visos Lietuvos

Kas nutiktų, jeigu veikliausi Lietuvos žmonės turėtų vienas kito kontaktus, žinotų apie vienas kito talentus, idėjas ir iššūkius, ir tuo pat metu galėtų bendrauti privačioje, tik jiems skirtoje erdvėje?

Kurį laiką mąsčiau apie tai, o kylančios mintys virsdavo įkvepiančia vizija. Ir štai nusprendžiau viziją paversti realiu projektu.

Skaityti toliau »

Kaip sukurti tikrą ir nuoširdų ryšį su kitu žmogumi per 5 sekundes?

Ši istorija mane išmokė vieno labai svarbaus dalyko: visi žmonės nori būti išgirsti ir suprasti.

Tačiau, kai pradedi to siekti sąmoningai, supranti, kad iš tikrųjų išklausyti ir išgirsti kitą žmogų nėra taip lengva. Tam reikia tikrai nuoširdžiai norėti išgirsti kitą, nuoširdžiai susidomėti "O kas slypi už to, ką jis sako?", atsiriboti nuo savo asmeninės patirties ir suvokimo, nepriimti sakomų žodžių reikšmės tiesiogiai, "įjungti" visus įmanomus savo empatijos pajėgumus ir iš tikrųjų pajausti, ką tas žmogus jaučia.

Ir to visiškai užtenka norint užmegzti ryšį. Mums nebūtinai reikia ką nors pasakyti po to, kai jis baigia kalbėti, jei tikrai jį išgirdome. Nors dažniausiai reikalingiausi žodžiai ateina patys, kai mes tikrai pajuntame, išgirstame ir suprantame, kaip tas žmogus jaučiasi ir ką jis norėtų išgirsti iš mūsų.

Tačiau mes, žmonės, esame įpratę duoti patarimus, pertraukti kalbantįjį ir pasakyti savo nuomonę, arba, kol kalbėtojas kalba, tuo metu galvoti, ką pasakysim toliau. Klausymasis yra įgūdis ir, kaip kiekvienas įgūdis, kurį norime išsiugdyti, reikalauja įdėti nuoseklių ir sąmoningų pastangų.

Skaityti toliau »

5 būdai pasirinkti veiklą, kad ji derėtų su tavo prigimtimi

Kiekvienas iš mūsų turime kažką, ką sugebame atlikti geriau nei kiti. Gal tai sugebėjimas išlikti ramiam chaotiškose situacijose, kai visi aplinkui panikuoja, gal sugebėjimas perskaityti knygą per vieną valandą, o gal sugebėjimas suburti naujus žmones bendram tikslui. Kame tu esi geriausias?

Mes visi turime savo ekspertines sritis, tik kartais to visai neįvertiname. Mums tai rodosi savaime suprantama ir, atrodo, kad tai gali atlikti bet kuris kitas žmogus. Tačiau savo stipriųjų asmenybės pusių pažinimas ir vertinimas karjeros prasme yra labai svarbus, nes...

Skaityti toliau »

Kaip įgyvendinti asmeninius projektus neturint laisvo laiko: patarimai, gudrybės ir išlaisvinantys apribojimai

Praėjusiais metais buvau pakviestas pasidalinti idėjomis į mano mėgstamą alternatyvaus gyvenimo būdo festivalį Yaga Gathering, kuriame turėjau galimybę papasakoti apie mano naudojamą būdą įgyvendinti nedidelius asmeninius projektus, kai trūksta laisvo laiko. Tąkart grįžęs pasidalinau paskaitos skaidrėmis anglų kalba, tačiau surinkta informacija atrodo labai aktuali ir šiandien, todėl noriu ją pateikti dar kartą, tik lietuvišku ir paprastai skaitomu formatu.

Skaityti toliau »

Modernus arbatos receptas atminčiai, energijai ir sveikatai: Pu-erh, kokosų aliejus ir kiti ingredientai, kurie gali tapti naujo gyvenimo etapo "prieš" ir "po" atskaitos tašku

Mano kasdienis darbas ir jo rezultatai visiškai priklauso nuo to, kaip efektyviai galiu mąstyti, analizuoti, prisiminti ir kiek valandų galiu tai daryti kiekvieną dieną. Esu tikras, kad tai galioja kiekvienam, todėl noriu pasidalinti ypatingu arbatos receptu, kuris man tapo tarsi atskaitos tašku, pažymėjęs gyvenimo tarpsnius "prieš" ir "po" šio atradimo atžvilgiu.

Kiek save pamenu, visada buvau pasinėręs į darbą. Gal todėl, kad visada stengdavausi daryti tai, kas mane labai domina, o tai nepalikdavo vietos racionaliam poilsiui. Per paskutinius 12-14 metų dienos šviesą padėjau išvysti nemažam skaičiui didesnių ir mažesnių projektų, tačiau tik prieš keletą metų aš supratau, jog mano organizmas yra išsekęs, o nervų sistema beveik perdegusi. Turėjau imtis kažko naujo ir vėl pastatyti save ant kojų.

Skaityti toliau »

Kiekvienas išbandymas daro mus stipresniais

Mūsų gyvenimai banguoja lyg vandenynas. Nuo ramių savaičių ir mėnesių, kai lengva jausti save, žmones ir gamtą. Iki audringų periodų, kai imame abejoti savo laivo tvirtumu. Tačiau net ir tokiomis akimirkomis skriejame visu greičiu pagal iš anksto nustatytą kursą, žvelgdami į kelrodes žvaigždes ir tvirtai savo rankose laikydami suspaustą šturvalą.

Bet kartais mus užklumpa netikėti uraganai, kurie iškelia į paviršių dar nepažintas vidines baimes, nepasitikėjimą savo jėgomis ir netgi abejones kryptimi, kuria pasirinkome keliauti.

Skaityti toliau »

Daugiau straipsnių

Paskutinio koncerto įrašas namų erdvei: naujas kūrinys "A New Strategy", "Awareness" albumo dainos ir improvizacijos
Bambukinė meškerė: istorija apie upės dvasią ir jos dovaną
Išmokti reiškia pasikeisti
Won Hwa Do ir apskritas harmonijos kelias: kovos menas, kuris pakeitė mano gyvenimą
Ryto ritualai: 2 nuostabios valandos sau ir savo asmeniniam projektui kiekvieną dieną
Kai požiūriai tampa forma
Drebinantis stoicizmo krypties filosofo Senekos mokymas ir 17 nesenstančių idėjų, kurios jau 2000 metų padeda žmonėms atrasti sielos ramybę
Muzikos albumo "11:11" atsiradimo istorija, kūrybinis procesas ir paukščiai-raktai
Vidinis įvaizdis — tai truputį pamirštas ir nepanaudotas mūsų gyvybingumo bei asmeninės jėgos įrankis
Gyvenimo magija, apgaubianti kiekvieną paprastą akimirką ir kiekvieną gerai pažįstamą kvadratinį centimetrą
Elektroninės šokių muzikos filosofija: kodėl ši muzika gyva, kaip šokis stiprina kūną ir kokią Gajos žinią neša transas
Ačiū tau ir viskam už tai, kas jau yra
Metamorfozė: kaip pakeisti pasaulį, kurį užtenka pamatyti
Samurajus Nobušigas ir Zen mokytojas Hakuinas: pragaras ir dangus
Po dvidešimties metų labiau gailėsiesi to, ko nepadarei, negu to, ką padarei
Pilnas šios akimirkos išgyvenimas kaip būdas natūraliai pagerinti mąstymo kokybę ir patirti pilnatvę: 7 įžvalgos mažytei žmogaus sąmonės revoliucijai
Mažų žingsnelių metodas dideliems darbams atlikti
Intuicija, savirealizacija ir 3 rimtos priežastys, trukdančios žengti svarbų žingsnį, kurio daugiau jokiu būdu negalima atidėlioti
Kaip ženkliai padidinti proto našumą ir kūno tonusą, išvengiant nemalonaus “kavos efekto”: Yerba Mate istorija, biochemija ir 11 nepaprastų savybių
Placebo efektas: kaip Bruno Klopfer išgydė vėžį distiliuotu vandeniu, kodėl mintys virsta kūnu ir 12 teiginių, kurie išlaisvina ir suteikia energijos veržtis į priekį
Asmeninio tinklaraščio odisėja: kodėl 1811 metais Misisipė tekėjo priešinga kryptimi ir kaip surasti ieškomus žmones
44 paprasti žingsniai, kurie pavers šią dieną ypatinga
Sąmoningas beta sapnavimas kaip priemonė nutraukti bet kokias vidines kančias, gyventi su šypsena ir tapti laisvam: 8 esminės šviesos magų tiesos, kurių tu ilgai ieškojai
Popierinių užrašų magija: kodėl milijonieriai intensyviai rašo į popierines užrašų knygeles ir 10 patarimų, kaip jų pagalba pasiekti naują mąstymo pakopą
Kaip pradėti sąmoningai sapnuoti per 3 savaites ir atskleisti paslaptis, kurias žino tik jogai (ir kiti šviesos darbuotojai)
Mozilla atleidžia lapę iš darbo: paradoksai, asmeninė anahata ir 3 nemokami įrankiai, kurie iš pagrindų pakelia gyvenimo kokybę
256 metų amžiaus kinas Li Ching-Yuen, holistinė medicina ir 15 ligas sukeliančių charakterio savybių
Kaip sudėtingus dalykus paversti paprastais: Neuroasociacijos — slaptasis Tony Robbins ginklas ir 3 būdai, kaip juo pasinaudoti jau šiandien siekiant savo tikslų
Kaip lavinti protą ramiai sėdint ant sofos: įvadas į meditacijos technikas
Pirmieji paukščiai balsais pasitinka tekančią vasaros saulę
Geros savijautos anatomija: 3 veiksniai, keičiantys mūsų nuotaiką ir mąstymo kokybę kiekvieną dieną