39 įžvalgos ir idėjos iš asmeninių užrašų, kurių neplanavau atskleisti, bet dabar visa tai atrodo įdomu

Large

Tai eksperimentas. Pateikiu rinkinį padrikų, neapdorotų, pozityvių ir negatyvių idėjų, paimtų tiesiai iš mano 2014 m. gegužės-birželio mėn. užrašų.

 1. Po N metų nuostabias knygas rašys robotai, o žmonės neatsitraukdami jas skaitys, nes tai bus pernelyg tobuli ir įtraukiantys idėjų konstruktai. Tada miestai atrodys jau kitaip.
 2. Kas yra tikra? Ypatingą, įdomų, gilų ir vertingą gyvenimą sukuria ne koks nors sėkmės vaikymasis, o tiesiog ypatingai, įdomiai, giliai ir vertingai praleidžiama kiekviena valanda.
 3. Visumą sudaro daug mažų detalių, kurių kiekviena savyje neša nepaprastą vidinę esmę.
 4. Be geros atminties daugybė laiko mokantis nueis veltui. Net rimtų gyvenimo pamokų neprisiminsi. Todėl iš pradžių rūpinkis superatminties įgavimu.
 5. "If you want to change the world, change yourself.”
 6. Kol esame užsiėmę savo veikla ir kol mūsų dėmesio laukas užpildytas vis tais pačiais dalykais, pasaulyje vyksta neįtikėtini, svarbūs, dažnai visiškai magiški, bet mums nežinomi dalykai, apie kurių egzistavimą neturime informacijos.
 7. O už viso šito rimtumo slepiasi ši diena, kuri gali prabėgti neišgyventa pati, nes tu rūpiniesi vien tuo, kas bus po 6-24 mėn.
 8. Nebūsi laimingas pasiekęs svajonę, jeigu nemoki būti laimingas jau šiandien su tuo, ką turi.
 9. Ką reiškia būti natūraliu savimi? Anksčiau aš maniau, kad tai reiškia mane, kai nieko nedarau. Tačiau ar tikrai? Ar meditacija “natūrali”? Ar gliuteno protas ir viso gyvenimo intoksikacija yra “natūralus aš”? O gal savimi beveik niekad ir nebuvau? Nieko nėra natūralaus pasyvume. Kaip ir nieko nėra saugaus bei užtikrinto veikime ir ieškojimuose.
 10. Pajausk tave veikiančią inercijos jėgą ir minčių struktūrų apribojimą.
 11. Tai flow tipo procesas, kai be vertinimo imi ir darai, užrašai, nupieši, sukuri. Per jausmą, kurio nestabdo vertinimas.
 12. Muzika yra bendrinis žodis (kategorija), kuris jau nieko nebesako. [Žmonės nebelaiko muzikos rimtu dalyku, nes žodis tik per išgyvenimą jungiasi su savo siela — transcendentiniu objektu.]
 13. Ne modeliuoti geriausią struktūrą, o prasivalyti ir patekti į šios sekundės puselę visu savo dėmesiu, kūnu ir protu, ir iš čia gyventi.
 14. Meditaciniai suvokimai: iš nemąstymo (t.y. kitokio suvokimo) padėties galima sukurti naujų idėjų, naujų veiksmų, įgauti naujų žinių.
 15. Kodėl prisigalvojame darbų? Tendencija tokia: sukurti savo verslą ir gyventi laisviau. Idėja puiki, tačiau netriviali. Jos įgyvendinimo iššūkiai išvargina ir paklaidina sprendimuose, kurie dažniausiai nutolina nuo laisvės.
 16. Ko mes iš tiesų norime? Savirealizacijos, materialinės gerovės sau ir šeimai, laisvės pačiam kurti dienotvarkę. O galų gale štai ko: dieviškos patirties, gilaus ir ramaus meilės patyrimo, sąmoningumo ir nirvanos. Samdomas darbas to nesuteikia, tačiau nesuteikia ir nuosavas verslas. Kaip atrodo geresnis sprendimas?
 17. DJ kontrolerių esmė — paimti savo ir kitų kūrinius, juos gyvai modifikuoti remixuojant su efektais į naują garsinį patyrimą ir įvesti sąmonę į ekstatišką/flow tėkmę, kurioje įvyksta matymas.
 18. “Daryk ne tai, ko reikia pasauliui, o tai, kas daro tave gyvą, nes pasauliui reikia daugiau žmonių, kurie jaučiasi gyvi.”
 19. Nėra tokio dalyko kaip “rimtas verslas” ar “tai, ko planetai iš tiesų reikia”, tačiau yra mano neišmanymas, neišskleista sąmonė, sprendimų nepriėmimas bei polinkis be pabaigos modeliuoti.
 20. Verslas tėra priemonė, metodas, tačiau veiklos kryptį turi pasirinkti širdimi.
 21. Nes verslas nėra jokia panacėja. Tai dar viena iliuzija, kurioje žmonės savaip kenčia. Bet jeigu kelią renkiesi širdimi — viskas kitaip.
 22. Lengva apsikrauti darbais ir tapti sunkiu, pavargusiu, niūriu.
 23. Mums duota vienintelė proga džiaugtis — ši akimirka. Tai, kas egzistuoja. Gyventi ir džiaugtis dabar, nepriklausomai nuo aplinkybių ir norų. Sugrįžti į save. Į spontaniškumą. Dabar yra vienintelė proga gyventi. Todėl nelauk kitos valandos ar kitos dienos.
 24. Užmarštis — neįtikėtinas dalykas. Eina švilpt.
 25. Iš pradžių žinoti, kokio gyvenimo būdo nori (kur ir su kuo leisti dienas, ką veikti, ką galvoti ir t.t.), tada sąmoningai kurti ir gyventi tuo būdu, pasirūpinant pinigais ir poreikiais kaip kuru mašinai, bet ne apie kurą nuolat galvoti, o apie tai, apie ką iš tiesų nori galvoti, pasirinkęs tokį maršrutą.
 26. Nesureikšmink pinigų, pasaulio gerinimo ir rimtumo. Visa tai tik [žmonių] idėjos.
 27. Nepastebimi dėmesio objektai, nuolat sekinantys energiją ir atimantys spontanišką gyvybingumą.
 28. Meditacijos sąmonė — tai gylio, ramybės, suvokimų ir gerų idėjų sąmonė.
 29. Esmė ritme, kuris tylus ir švelnus, bet esminis.
 30. Ačiū meditacijos sąmonei.
 31. Ko nedarai, tas neįvyksta.
 32. Oras = energija. Vengti uždarų patalpų.
 33. Esmė detalėse.
 34. Emocinės būsenos kaupiasi, nusistovi. Jeigu ilgiau jautiesi gerai, smagiai, lengvai, tada atsiranda inercija ir toliau taip jautiesi.
 35. “We hunt for empty mind.”
 36. Dėl bet kokių priežasčių patiriamos negatyvios mintys/emocijos silpnina kūną, o tuo pačiu ir protą. Gamta susikūrusi taip, kad tokius individus pašalintų iš reprodukcijos, o bendrai — iš viso pašalintų.
 37. “Attention changes the brain in seconds.” (video)
 38. Kas giliai neužmiega naktį, tas negali pilnai atsibusti dieną.
 39. Kas neišjungia mąstymo, tas nepasiekia gilaus suvokimo.

Straipsnių prenumerata

Nemokama prenumerata leidžia automatiškai gauti naujus straipsnius ir kvietimus į koncertus el. paštu. Nauji prenumeratoriai taip pat iškart gauna dovanų pirmąjį muzikos albumą "11:11". Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie skaito Virsmų žurnalą.

Pasidalink savo mintimis komentaruose

Būtina laikytis etikos taisyklių, nedėti reklaminių nuorodų ir gerbti visus skaitytojus. Ačiū.

Daugiau straipsnių