Keturios gamtos fotografijos dienos Dainavos girioje

Didysis baltasis garnys © Martynas Jocius

Šią vasarą turėjau galimybę su šeima praleisti keletą dienų pačiuose Dzūkijos pietuose prie Latežerio, kuris telkšo tarp Dainavos girios kerpšilių į rytus nuo Druskininkų. Prie ežero vis dar gyvas labai senas gatvinis kaimas tokiu pačiu pavadinimu. Jame vaikystėje turėjau didelę dovaną praleisti daugybę vasarų, o dar svarbiau yra tai, kad šiame kaime prabėgo gamtininko prof. Ričardo Kazlausko vaikystė.

Tos vietos labai gražios, tačiau kai imi tam tikras gamtos vietas pažinti geriau, kai dar būdamas vaikas plaukioji Ratnyčios upeliu su senovine dzūkiška kanoja arba visiškoje tamsoje eini prie ežero klausytis jo garsų, arba dar saulei nepatekėjus brendi į jo lygų, tiršto rūko dengiamą vandenį, arba seno pušyno glūdumoje išgirsti volungę ir dar nežinai, kas tą garsą skleidžia, tos vietos tampa išties ypatingomis. Ir jos perrašo visą likusį gyvenimą.

Atvažiavome į Latežerį ir pailsėti, ir prisiminti, ir iš naujo atrasti. Man didžiausias stebuklas tose vietose matyti savo vaikus. Tai sunkiai paaiškinamas, stiprus patyrimas. Na o aš turėjau tikslą ir fotografuoti paukščius bei gamtos vaizdus, ir surinkti video medžiagos naujiems vlogo įrašams.

Pakeliauti pats vienas miškais ir paupiais galėjau daug mažiau valandų, negu planavau, tačiau pakankamai. Pavyko pafilmuoti kelias išvykas, iš kurių atsirado du video montažai.

Kviečiu pažiūrėti ir prenumeruoti mano Youtube kanalą bei sekti gamtos fotografiją Instagram @virsmai.

Iki kitų susitikimų.

Vardas
Martynas Jocius
Instagram