Virsmai
Kelionės į gamtos dimensijas

Pasitikėti gyvenimu, būti dėkingu ir mėgautis absoliučiai kiekviena akimirka: verslininkė Diana Šubelko apie savęs pažinimą ir drąsų žengimą į priekį

Įžanga

Antrasis dialogų svečias yra mano bendramintė ir gera draugė Diana Šubelko, sukūrusi sėkmingą lietuvišką įmonę noriunoriunoriu.lt ir savo jėgomis subūrusi pačią šviesiausią komandą, kokią man iki šiol teko matyti. Diana nepaprastai drąsiai ir greitai žengia ne tik verslo, bet ir savęs pažinimo keliu, todėl man didelis džiaugsmas užduoti klausimus ir pasidalinti šio žmogaus atsakymais.

Klausimai ir atsakymai

Diana, kokia veikla tave labiausiai įkvepia ir suteikia džiaugsmo?

Nežinau, ar tai galiu pavadinti veikla, bet mane įkvepia buvimas čia ir dabar. Sąmoningumas. Kai tiesiog esu. Esu šią akimirką. Tą akimirką atsiranda natūralus džiaugsmas viskuo, absoliučiai viskuo, kas vyksta. Džiaugiuosi realizuodama savo potencialą versle, tarnaudama žmonėms, padedanti žmogui įsigyti gerą poilsį.

Džiaugiuosi gurkšnodama arbatą, bendraudama su draugais, džiaugiuosi gamta, garsais, džiaugiuosi, kad tiesiog kvėpuoju. Džiaugiuosi bei esu dėkinga ir tom akimirkom, kurios, kartais atrodė, nėra “malonios”, bet ir jos praeina, ir jos parodo man, ko vis dar nepriimu. O kai viską priimam, ar gali būti koks nors konfliktas? Belieka tik džiaugsmas, dėkingumas bei natūralus spontaniškumas.

Kam šiuo metu skiri daugiausiai laiko, energijos ir dėmesio?

Savęs pažinimui. Tikiu, kad vienas pagrindinių klausimų, į kurį žmogus turi sau atsakyti, yra "Kas aš esu?". Ir atsakyti į jį ne teoriškai, ne iš knygų, ne iš seminarų, o patirti tai. Tai nereiškia, kad dabar atsisėsiu ir sėdėsiu, kol neatsakysiu sau į šį klausimą :). Tikiu, kad savęs pažinimas gali vykti kiekvieną akimirką, pradedant nuo savęs stebėjimo. Ir visiškai nesvarbu, ar stebi save, savo reakcijas ir pojūčius būdamas gamtoje, ar verslo susitikime.

Ką tau reiškia verslas?

Visų pirma man tai yra savęs realizavimas, kai pajauti, ką nori daryti, bei pasineri į tai visa širdimi. Atsidavimas. Atsakomybė. Profesionalumas. Ir be abejo santykiai su žmonėmis, t.y. kolektyvu, partneriais, klientais. Kai kiekviename santykyje tarnauji žmogui.

Kas tavo darbe tau svarbiausia?

Asmeniškai man svarbiausia ta vidinė aistra, vidinė ugnis, kuri nori tai daryti, nori tai kurti, matai tame prasmę. Absoliutus atsidavimas tam, ką darai. Atviri ir nuoširdūs santykiai su kolektyvu. Ir, be abejo, laimingi klientai, kurie padėkoja už nuostabų poilsį, kurie dar labiau skatina tobulėti.

Ką galėtum patarti sau, kai buvai 20 metų amžiaus?

Pasitikėti gyvenimu, būti dėkingu ir mėgautis absoliučiai kiekviena akimirka. Kartais išgyvendavau dėl tam tikrų dalykų, ir tos akimirkos atrodė kaip pasaulio pabaiga, bet praėjus kiek laiko suprasdavau, kaip tam tikra situacija mane kažko išmokė.

Kaip patartum kitam žmogui atrasti savo pašaukimą?

Tikiu, kad pradžia prasideda nuo savęs. Nuo tavo paties noro atrasti savo pašaukimą. Tad vienas iš būdų kiekvieną dieną nuoširdžiai savęs klausti "Ką aš noriu daryti? Kaip aš galiu tarnauti žmonėms? Koks mano pašaukimas?". Ir kai kreipsi dėmesį į tai, automatiškai pastebėsi, kaip gyvenime atsiras panašiai mąstančių žmonių, įvairių pasiūlymų, įvykių, kurie dar labiau priartins prie šių klausimų atsakymų. Ir, be abejo, drąsos daryti, o ne tik galvoti ir filosofuoti, ar tai patiks ar ne. Ir jeigu tai patinka, toliau tai tęsti.

Ir pasiruošti įvairiems sunkumams, kurie gali įvykti kelyje. Jeigu yra vidinė motyvacija, noras tai daryti, įveiksi visas kliūtis. Tiesiog pasitikėk savimi ir būk tuo pokyčiu, kurį nori matyti pasaulyje.

Kaip atrasti drąsos padaryti tai, ko nėra pavykę anksčiau?

Viskas labai paprasta. Bijai? Ženk žingsnį į priekį. Jokių stebuklų. Mes visi galime turėti tam tikrų baimių, įsitikinimų, nepasitikėjimo savo jėgomis ir t.t., bet… kad ir kaip būtų baisu, nedrąsu, tiesiog ženk žingsnį į priekį. Dėl to, kaip ir minėjau, savęs pažinimas padeda "nusimesti" tai, kas mes nesame, t.y. įvairias baimes, pyktį, nepasitikėjimą, kompleksus ir aibę kitų dalykų, kurie trukdo mums pilnai gyventi bei realizuoti savo potencialą.

Ar užsiimi meditacija arba kita proto lavinimo praktika?

Man patinka sąmoningas savęs stebėjimas visą dieną, kad ir ką bedarytum. Taip, kartais pasineriu į mintis, bet tada vėl "grįžtu" į buvimą, čia ir dabar. Be to, rytais ir vakarais labai mėgstu "Guided meditation by Mooji", Youtube galima rasti daug nemokamų įrašų (arba mooji.tv, mooji.org puslapiuose).

Kokie yra 3 filmai, kuriuos gali žiūrėti vėl ir vėl?

Prisipažinsiu, filmus žiūriu labai retai. Bet kartais mėgstu pasižiūrėti žmonių biografijas ar jų kalbas, o asmenybės, kurios mane įkvepia, tai Steve Jobs, Nelsonas Mandela, Mohandas Gandhi, Mark Zuckerberg bei kiti. Ir labai mėgstu įrašus apie savęs pažinimą, tai daug gerų video Youtube galima rasti įvedus "Mooji".

Kaip atrodo tavo pirmoji valanda atsikėlus iš lovos?

Labai skirtingai. Kartais tą valandą praleidžiu ir toliau lovoje :), bet dažniausiai rytais padarau mankštą ar jogos pratimus, pamedituoju, paklausau kelis įrašus mane įkvepiančių asmenybių, pasidarau vaisių kokteilį arba tiesiog vaisių salotų (rytais dievinu valgyti daug skiritingų vaisių). Ir prieš išvažiuojant į ofisą labai mėgstu kelis svarbius darbus pasidaryti namie prie pusryčių stalo.

Kaip tu sugauni geras idėjas?

Kad ir kaip keistai skambėtų, idėjos pačios ateina spontaniškai, reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Svarbiausia būti atviram ir, ko gero, atsipalaidavusiam. Kaip pavyzdys, idėja apie noriunoriunoriu.lt verslą atėjo penktadienį po darbų, tiesiog duše :).

Kaip palaikai gerą psichologinę formą ir vidinį balansą?

Kai tiesiog esi, nebereikia pastangų kažko palaikyti. Viskas vyksta spontaniškai, natūraliai. Anksčiau stengdavausi laikytis griežtų grafikų, ir taip, 70-100% pavykdavo jų laikytis, bet viduje jaučiau įtampą. Dabar tiesiog leidžiu viskam vykti taip, kaip turi vykti.

Taip, kartais būna, kad "išsibalansuoju" ir per daug laiko skiriu darbams ar susitapatinu su tam tikromis mintimis, bet labai greitai tai pastebiu ir tokiais atvejais išvažiuoju į gamtą, arba į SPA, palepinu save masažais, vandens pramogom, paskaitau knygą, pamedituoju ir pakankamai greitai atsigaunu.

Ko norėtum palinkėti žmonėms?

Žmonėms iš visos širdies linkiu pažinti save, atsakyti sau į klausimą "Kas aš esu? Ką aš noriu daryti?", ir atsakyti ne teoriškai, o praktiškai, bei pasinerti į tai 100%, tiesiog tarnauti žmonėms, mėgautis absoliučiai kiekviena gyvenimo akimirka ir būti tuo pokyčiu, kurį nori matyti pasaulyje.

Daugiau straipsnių