Virsmai
Kūrybinės kelionės užrašai

Virsmai 005: Mėnuo Juodaragis – Kaukynės / Magiška naktis eglyne / Girnų Giesmės / Virsmai / Wejdas

Vaizdai ir garsai iš mano kelių dienų kelionės į festivalį Mėnuo Juodaragis - Kaukynės 2020. Buvau trumpai, todėl neturėjau galimybės daug ko pamatyti, tačiau galėjau pagroti savo ambientą nakties eglyne bei užfiksuoti kelis gerai žinomus elektroninės muzikos atlikėjus.

Skaityti toliau »

Virsmai 004: Kelionė prie kiršlių upės su tenkara

Virsmų vyksmo įrašas 004 susideda iš įvairių neseniai prabėgusių akimirkų, tačiau daugiausiai dėmesio jame skyriau pažintinei kelionei į Aukštaitiją. Ten aš radau kiršlius – ypatingas lašišines žuvis, kurios parodo, jog upės vanduo šaltas ir švarus, o gruntas tinkamas gyventi šioms srovinėms žuvims. Tai buvo labai pozityvi ir pakraunanti kelionė, nors planavau išvykti vos kelioms valandoms (gavosi 5 val.), todėl teko labai skubėti ir daug ko nepamatyti bei neišgirsti. Ši ir būsima Virsmų dokumentika skirta tikrai ne žvejams. Ji keliautojams, žygeiviams, biologams ir žmonėms arti gamtos. O temų įvairovė su laiku natūraliai atsiskleis. Juo labiau, kad kitą vlog'o įrašą planuoju filmuoti MJR festivalyje. Iki susitikimo!

Skaityti toliau »

Virsmai 003: vasarinė kelionė prie laukinio upelio su Tenkara

Dar niekada nesu dalinęsis tokio tipo istorija, kokią paruošiau šiandien. Užfiksavau kelionę prie įdomaus nedidelio laukinio upelio.

Tai kelionė į Aukštaitijos miškus tarp Anykščių ir Ukmergės, prie Plaštakos upelio. Vykau ten labiau pažintiniais tikslais, norėdamas pažiūrėti, kaip šis gamtos kraujotakos kapiliaras atrodo ir jaučiasi vasarą. Dabar visi upeliai nusekę, todėl gal nereikėjo labai nustebti dėl to, ką ten radau.

Skaityti toliau »

Virsmai 002: pakvietė Mėnuo Juodaragis / sugrįžo "Lietuvos drugiai" / nauji gamtos takai

Naujas Virsmų vlog'o "Vyksmas" įrašas nr. 002.

Youtube kanalo prenumerata: https://youtube.com/virsmai

Skaityti toliau »

Virsmai 001: kūrybinės kelionės dokumentavimo bendraminčiams pradžia

Pristatau naują projektą "Vyksmas". Tai gyvai vaizdu ir garsu perteikiamos istorijos iš kasdienybės apie idėjų vertimą kūriniais ir produktais, apie iššūkius ir neatsakytus klausimus, apie pastangas šalia pagrindinių darbų rasti laiko įkvepiančioms veikloms, kūrybai, kelionėms. Apie savo ir kitų žmonių darbo procesą. Ir apie keliones į Lietuvos laukinę gamtą, kurios pripildo gyvenimą energija ir magiškais momentais.

Norint prenumeruoti ir sužinoti apie naujus video, Virsmų Youtube kanale spauskite "Subscribe", tada varpelio mygtuką. 😊

Kas paskatino imtis šio projekto? Buvo ne viena priežastis. Visų pirma, dabar gyvenu 2 mažų vaikų auginimo metus, todėl ne tik privalau praktikuoti kitokį gyvenimo būdą, bet ir energijos/laiko/sąmoningumo rašyti tekstus kaip anksčiau tiesiog nėra. Tačiau yra kūrybinės naktys ir savaitgaliai, kai galiu imti į rankas kamerą ir tiesiog būti procese bei jį dokumentuoti. Be to, taip nutiko, kad filmuoti man labai patinka, atradau naują pomėgį. Belieka išmokti gerai tai daryti. Taigi, naujas laikas skirtas video medžiagai, todėl "Vyksmas" yra savalaikis, natūralus ir pajaustas projektas.

Tuo pačiu tai Youtube kanalo pradžia. Todėl kviečiu prenumeruoti ir susitikime vaizdiniuose, o atėjus laikui ir festivaliuose bei mažuose autoriniuose renginiuose. Iki!

Skaityti toliau »

Pievos ir dangaus laikas

Kol dirbau skaitmeninius darbus laukinėje pievoje, kamera įrašė keletą dangaus timelapse’ų. Juos sujungia kūrinys “Aš apsisprendžiu”. Jeigu bus įdomu, vėliau galėsiu papasakoti apie geltonos visų metų laikų jurtinės palapinės projektą, kuris, būdamas vienas iš daugelio ir todėl lėtai judantis, jau pradėjo bręsti mano suvokime ir įgauna fizinę formą.

Skaityti toliau »

Išleistas naujas Virsmų muzikos albumas "Nebylusis žinojimas"

Į jūsų rankas atiduodu naują muzikos rinkinį vardu "Nebylusis žinojimas". Jis buvo įkvėptas labai ypatingos, gilios, gražios, ir dar tik pradėtos pažinti Lietuvos gamtos, kuri bent jau man yra transcendentiška, daugiasluoksnė, ne vien plika akimi žiūrima ir matoma, ir kartais matematiškai fraktališka. Jos genetinė jūra ne tik įspūdinga stebėti, bet kartu ji palaiko kiekvieno iš mūsų gyvybę, teikia gyvenimo džiaugsmą ir harmonizuoja po sunkių darbų, ir maitina sielą.

Šio albumo muzika gal kiek neįprasta. Ji neturi pradžios ir pabaigos. Ji neturi iš anksto apgalvotų melodijų. Ši muzika organiška, tekanti, žaidžianti. Ji groja pati save. Ir ji gali tai daryti be pabaigos, tačiau muzikos įrašai turi turėti kažkokią laiko ribą, todėl kiekvienas albumo kūrinys buvo apribotas iki 8-10 minučių.

Tačiau atsiradus progai šiuos kūrinius galima "gyvai" groti/generuoti valandų valandas ar tiek, kiek būtų prasminga.

Šios muzikos mechanizmams atrasti, suprogramuoti ir įrašyti prireikė daugiau negu 2 metų. Tačiau tai buvo nepaprastas procesas, dovanojęs daugybę nuotykių gamtoje, programavimo dienų ir naktų, šimtų eksperimentų su įvairiais fiziniais ir kompiuteriniais muzikos instrumentais.

Esu labai dėkingas Tau ir visiems mano skaitytojams bei klausytojams už metų metus lydintį palaikymą ir draugystę. Ačiū, kad esate, ir tikiuosi, kad bent kažkam bent kažkuris kūrinys bus artimas, gyvas, žaidžiantis.

Nemokamai albumą galima parsisiųsti iš Bandcamp arba įsigyti Apple Music.

Skaityti toliau »

Kiršlių upė: naujas muzikos kūrinys iš artėjančio albumo

Šaltas vasario vidurio upės vanduo su didele jėga veržėsi į priekį. Labai atsargiai bridau juo, savo kūną bent iš dalies apsaugodamas specialia apranga. Aš ieškojau ne tiek kiršlio, kiek už jo besislepiančios ir jo vardu besivadinančios upės dvasios.

Tai buvo kiršlių upė. Srovė taip garsiai veržėsi per akmenuotą dugną, kad nuo jos šniokštimo negirdėjau net miške jau pradėjusių pavasarį skelbti didžiųjų ir mėlynųjų zylių balsų. O gal tiesiog diena buvo per šalta ir jos tikrai tylėjo susisukusios į savo geltonas, mėlynas, baltas ir juodas plunksnas. Ir kiršlių šįkart aš nemačiau.

Tačiau šie keli kadrai dar ilgai primins dieną, kai ėjimas miegančiais miškais prie gyvos upės viduje kažką vėl budino. Ir tai yra priežastis, kodėl čia skamba naujo kūrinio "Kiršlių upė" ištrauka iš artėjančio naujo muzikos rinkinio. Kodėl šios lašišinės žuvys tokios svarbios Lietuvai ir kodėl daug dėmesio noriu joms skirti mažų mažiausiai iš gamtosauginio švietimo pusės daugiau papasakosiu ateityje.

Skaityti toliau »

Daugiau straipsnių

Samanoti ledyno akmenys: kelionė prie ypatingo mažo upelio
Laukiniais sausų pušynų paupiais
Sugrįžimas prie Bražuolės
Naujų miško upelių beieškant: mažasis Neries regioninio parko stebuklas Čekonės upelis
Užrašų programos Reflection atsiradimo istorija ir kūrybos procesas
Trumpa asmeninė ataskaita apie tai, kas įvyko per kelis metus, ko išmokau ir kokie netolimos ateities planai
Kaip įgyvendinti asmeninius projektus neturint laisvo laiko: patarimai, gudrybės ir išlaisvinantys apribojimai
Modernus arbatos receptas atminčiai, energijai ir sveikatai: Pu-erh, kokosų aliejus ir kiti ingredientai, kurie gali tapti naujo gyvenimo etapo "prieš" ir "po" atskaitos tašku
Kiekvienas išbandymas daro mus stipresniais
Paskutinio koncerto įrašas namų erdvei: naujas kūrinys "A New Strategy", "Awareness" albumo dainos ir improvizacijos
Bambukinė meškerė: istorija apie upės dvasią ir jos dovaną
Išmokti reiškia pasikeisti
Won Hwa Do ir apskritas harmonijos kelias: kovos menas, kuris pakeitė mano gyvenimą
Ryto ritualai: 2 nuostabios valandos sau ir savo asmeniniam projektui kiekvieną dieną
Kai požiūriai tampa forma
Drebinantis stoicizmo krypties filosofo Senekos mokymas ir 17 nesenstančių idėjų, kurios jau 2000 metų padeda žmonėms atrasti sielos ramybę
Muzikos albumo "11:11" atsiradimo istorija, kūrybinis procesas ir paukščiai-raktai
Vidinis įvaizdis — tai truputį pamirštas ir nepanaudotas mūsų gyvybingumo bei asmeninės jėgos įrankis
Gyvenimo magija, apgaubianti kiekvieną paprastą akimirką ir kiekvieną gerai pažįstamą kvadratinį centimetrą
Ačiū tau ir viskam už tai, kas jau yra
Metamorfozė: kaip pakeisti pasaulį, kurį užtenka pamatyti
Samurajus Nobušigas ir Zen mokytojas Hakuinas: pragaras ir dangus
Po dvidešimties metų labiau gailėsiesi to, ko nepadarei, negu to, ką padarei
Pilnas šios akimirkos išgyvenimas kaip būdas natūraliai pagerinti mąstymo kokybę ir patirti pilnatvę: 7 įžvalgos mažytei žmogaus sąmonės revoliucijai
Mažų žingsnelių metodas dideliems darbams atlikti
Intuicija, savirealizacija ir 3 rimtos priežastys, trukdančios žengti svarbų žingsnį, kurio daugiau jokiu būdu negalima atidėlioti
Kaip ženkliai padidinti proto našumą ir kūno tonusą, išvengiant nemalonaus “kavos efekto”: Yerba Mate istorija, biochemija ir 11 nepaprastų savybių
Placebo efektas: kaip Bruno Klopfer išgydė vėžį distiliuotu vandeniu, kodėl mintys virsta kūnu ir 12 teiginių, kurie išlaisvina ir suteikia energijos veržtis į priekį
Asmeninio tinklaraščio odisėja: kodėl 1811 metais Misisipė tekėjo priešinga kryptimi ir kaip surasti ieškomus žmones
44 paprasti žingsniai, kurie pavers šią dieną ypatinga
Sąmoningas beta sapnavimas kaip priemonė nutraukti bet kokias vidines kančias, gyventi su šypsena ir tapti laisvam: 8 esminės šviesos magų tiesos, kurių tu ilgai ieškojai
Popierinių užrašų magija: kodėl sėkmingi žmonės intensyviai rašo į popierines užrašų knygeles ir 10 patarimų, kaip jų pagalba pasiekti naują mąstymo pakopą
Kaip pradėti sąmoningai sapnuoti per 3 savaites ir atskleisti paslaptis, kurias žino tik jogai (ir kiti šviesos darbuotojai)
Kaip sudėtingus dalykus paversti paprastais: Neuroasociacijos — slaptasis Tony Robbins ginklas ir 3 būdai, kaip juo pasinaudoti jau šiandien siekiant savo tikslų
Kaip lavinti protą ramiai sėdint ant sofos: įvadas į meditacijos technikas
Pirmieji paukščiai balsais pasitinka tekančią vasaros saulę
Geros savijautos anatomija: 3 veiksniai, keičiantys mūsų nuotaiką ir mąstymo kokybę kiekvieną dieną