Virsmai
Kūrybinės kelionės užrašai

256 metų amžiaus kinas Li Ching-Yuen, holistinė medicina ir 15 ligas sukeliančių charakterio savybių

Įdomi istorija apie kovos menų meistrą iš Kinijos

Remiantis oficialiais dokumentais, kuriuos atskleidė ir paviešino žiniasklaidos bendrovė The New York Times, Li Ching-Yuen gimė 1677 metais Kinijoje ir savo visą ilgą gyvenimą užsiiminėjo vaistažolių rinkimu bei kovos menais.

1930 m. The New York Times laikraštis išspausdino straipsnį ir pateikė duomenis apie atrastus oficialius Kinijos vyriausybės dokumentus, kuriuose 1827 m. Li Ching-Yuen oficialiai sveikinamas su 150-uoju gimtadieniu. Vėlesni dokumentai užfiksuoja šio žmogaus oficialų sveikinimą su 200-uoju gimtadieniu 1877 m.

Būtų galima pagalvoti, jog tai melas, tačiau šią (greičiausiai teisingą) mintį trumpam padėkime į šalį.

Pats Li Ching-Yuen prieš šimtą metų tikrai gyveno Kinijoje ir savo ilgaamžiškumo formulę išreiškė vienu sakiniu: "išlaikyk ramią širdį, sėdėk kaip vėžlys, vaikščiok vikriai kaip karvelis, ir miegok kaip šuo".

1927 m. Kinijos armijos generolas Yang Sen pakvietė senolį Li atvykti pasisvečiuoti ir pasiūlė jam mokyti Kinijos karius kovos menų. Generolas negalėjo atsistebėti, koks jaunatviškas buvo jo svečias, kuriam tuo metu jau buvo suėję 250 metų.

Li Ching Yuen mirė 1933 m. gegužės 6 d. Savo mokiniams jis pranešė, kad jau atliko visus reikiamus darbus šiame gyvenime ir dabar gali grįžti namo.

Man pačiam istorija apie žolininką Li Ching-Yuen įdomi ne dėl savo neįtikinančių ir greičiausiai pramanytų faktų, bet dėl to, kad ji nuoširdi ir atspindi tai, ko mes slapta ieškome. Pasidomėjus daugiau galima surasti ir kitų įdomių istorijų apie vakarų sveikuolius ir rytų jogus, kurie gyveno virš 150 metų. Ir ne tik ilgai egzistavo, bet buvo jaunatviški, veiklūs ir kupini entuziazmo. Ar jie tokie ir buvo iš tiesų visai nesvarbu. Svarbu tai, ko mes galime išmokti iš šių istorijų ir ką naujo sužinoti apie save.

Holistinė medicina yra tai, ko mums dabar reikia

Šiandien jau net ir modernioji medicina patvirtina: 70% visų žinomų ligų kyla dėl negatyvių minčių. Šiai grupei priklausančios ligos vadinamos psichosomatinėmis, ir jos yra didžiausias galvos skausmas visai sveikatos apsaugos sistemai.

Nors nemažai žmonių skundžiasi blogais farmacijos bendrovių ketinimais, turbūt kiekvienas sutiks, jog ligoti žmonės, jau nekalbant apie mirties atvejus, yra didelė problema ne tik artimiesiems, bet ir visai Valstybei — juk į kiekvieną žmogų nuo mažens investuojama, kad jis būtų naudingas visuomenei ir šalies ekonomikai. Naudingas kuo daugiau metų. Ir nors farmacija yra įdomus bei dažnai naudingas žmonijos išradimas, jos siūlomų gydymo metodų vis dar nepakanka sutaisyti pasekmėms. Tačiau kodėl nepradėjus nuo priežasčių?

Visi žinome, jog kartais užtenka kelių dienų, kad padidėjęs stresas atvertų skrandžio opą. Kartais užtenka kelių metų, kad nuo nerimo išsivystytų diabetas ir širdies ligos. Jau nekalbant apie tai, kad prasta emocinė savijauta labai blogina darbingumą, atitolina žmones nuo pasiekimų ir užkerta kelią įdomiam gyvenimui. Gydytojai ir mokslininkai vieningai sutaria šiuo klausimu ir patvirtina, kad mintys tiesiogiai veikia organų veiklą ir viso organizmo būklę.

Įdomu tai, kad senovinė medicina yra holistinis gydymo būdas, nes rūpinasi ne tik žmogaus fiziniu kūnu, bet ir psichika, ir gyvenimo būdu. Tai natūralu, nes senais laikais pernelyg primityvios žmonijos technologijos vertė protingus žmones žvelgti plačiau, ieškoti sprendimų visomis kryptimis, stebėti ne vien tik materiją, bet ir pačią sąmonę.

Holistinė medicina dažnai nepadeda taip greitai išgydyti ligos pasekmių kaip šiuolaikiniai vaistai (dažnai turinys visą rinkinį rimtų šalutinių poveikių), tačiau ji leidžia pašalinti ligos priežastį ir išvengti tos ligos pasikartojimo. Modernioji medicina, priešingai, gydo ligos pasekmes — fizinius kūno negalavimus, todėl labai dažnai po kiek laiko ligos atsinaujina, kadangi nėra pašalinamos ligų priežastys.

Čia atsiskleidžia viena didžiausių paslapčių: mūsų mintys ir susargdina, ir gydo.

Yra užfiksuota įvairių įdomių istorijų, pasakojančių apie žmones, kurie sunkiai sirgo ir išgydė save mintimis, nors gydytojai jau buvo praradę tikėjimą.

Viena iš tokių įspūdingų istorijų yra apie Morris Goodman, kuris 1981 m. pateko į savo pilotuojamo lėktuvo avariją ir nebegalėjo išgyventi, nes buvo neatstatomai pažeistas jo stuburas ir trūko diafragma. Šio žmogaus gyvybę palaikė kvėpavimo aparatas, o vienintelis judesys, kurį buvo įmanoma atlikti, tebuvo mirksėjimas akimis. Tačiau šis žmogus žinojo minčių galią ir jau po kelių dienų stebuklingai regeneravo savo diafragmą ir atgavo gebėjimą kvėpuoti savarankiškai. Taip pat nepaaiškinamu būdu jis atstatė pažeistas stuburo smegenis ir pradėjo judinti visas galūnes. Gydytojai negalėjo suprasti, kas vyksta, nes taip tiesiog "nebūna". Po kelių mėnesių Morris Goodman iš naujo pradėjo vaikščioti ir galiausiai pilnai pasveiko.

Mintys ne tik susargdina kūną, bet ir padeda jam pasveikti nuo nepagydomų ligų. Tačiau kaip tai padaryti?

Sunkiai pagydomų ligų priežastys kitu kampu

Senovinė sveikatos gerinimo sistema ajurveda ne tik patvirtina psichosomatinių ligų egzistavimą, bet ir pateikia sąrašus konkrečių ligų, kurias sukelia tam tikros charakterio savybės. O nuo ko gi dar, jeigu ne nuo charakterio, priklauso mintys?

Štai keletas pavyzdžių, kuriuos savo paskaitos metu prieš eilę metų pateikė ajurvedos gydytojas Anantara Das:

 1. Pavydas sukelia onkologinius susirgimus, silpnina imuninę sistemą.
 2. Kerštingumas sukelia nemigą ir gerklės ligas.
 3. Išeities iš situacijos neradimas sukelia plaučių ligas.
 4. Neprincipingumas sukelia chronines ligas, infekcijas ir odos ligas.
 5. Kategoriškumas sukelia cukrinį diabetą, migreną ir uždegimus.
 6. Melas sukelia alkoholizmą, grybelinius susirgimus ir silpną imunitetą.
 7. Agresyvumas sukelia skrandžio opą, padidėjusį rūgštingumą, atsiranda karpos.
 8. Uždarumas sukelia šizofreniją ir inkstų ligas.
 9. Žiaurumas sukelia epilepsiją, astmą, mažakraujystę.
 10. Konfliktiškumas sukelia skydliaukės padidėjimą.
 11. Apatija sukelia cukrinį diabetą.
 12. Nepastovumas sukelia nevaisingumą.
 13. Įžeidinėjimai sukelia cukrinį diabetą ir širdies ligas.
 14. Nerimas sukelia virškinimo sutrikimus, širdies ir odos ligas.
 15. Gobšumas sukelia onkologines ligas, nutukimą ir širdies ligas.

Įdomu tai, kad užtenka išgydyti savo charakterį ir atitinkamos ligos negrįžtamai pasitraukia. Bent jau taip teigia senovinės medicinos praktikuotojai. Ypač svarbu tai žinoti kenčiantiems nuo tokių ligų kaip cukrinis diabetas ir vėžys, prieš kuriuos šiuolaikinė medicina vis dar neturi vaistų, nors progresas vyksta.

Kviečiu skaityti toliau ir pažiūrėti vaizdo įrašą.

3 būdai gyventi sveikai ir jaustis išties gerai

Noriu pasiūlyti 3 priemones, kurias žmonija naudojo tūkstančius metų ir kurias naudoju pats, matydamas aiškius, netgi pamatuojamus rezultatus:

 1. Stebėti savo mintis. Kiekvieną vakarą naudinga paskirti 5 minutes ir užsirašyti, kaip tą dieną jauteisi. Prisiminti, su kokiomis situacijomis susidūrei ir kokias emocijas patyrei. Kokias blogas charakterio savybes tai atskleidžia? Ką ketini su jomis daryti? Visa tai geriausia užsirašyti.
 2. Daugiau galvoti apie dalykus, kurie džiugina. Tai pozityvaus mąstymo stebuklas. Kai susitelki į dalykus, kurie tau patinka, patenki tarsi į kitą vibracijų dažnį ir kūnas iškart džiaugiasi, sveiksta. Dar daugiau, gėrio gyvenime ima daugėti, nes realybe virsta viskas, apie ką mes galvojame, netgi problemos, kurias apmąstome. Tegul dėmesys būna sutelktas į patinkančius dalykus, ir viskas ims keistis.
 3. Išbandyti meditaciją. Meditacijos metu kūnas ir protas nepaprastai gerai pailsi ir gydo save. Plačiau apie meditaciją galima paskaityti mano straipsnyje Kaip įgauti Einšteino intelektą ir važinėti nuosavu Ferrariu ramiai sėdint ant sofos.

Tai labai įdomus žinomo autoriaus ir tyrinėtojo Gregg Braden video įrašas anglų kalba apie tai, kaip išgydomas vėžys per 3 minutes panaudojant nusiteikimą:

Nes liga yra ne kas kita, kaip kūno signalas apie neteisingą (o tiksliau — nenaudingą) gyvenimo būdą. Iš pradžių ji pasireiškia kaip nerimas, baimė ir negatyvios mintys. Ir tik tada, jeigu su savimi nedirbama, kūnas pasiunčia stipresnį signalą, kad tikrai atkreiptume dėmesį ir susimąstytume, ką darome ne taip.

Vien tam, kad savo gyvenime paliktume tik naudingus dalykus. Nes viskas, kas iš tiesų naudinga asmeniškai mums, visada naudinga ir kitiems.

Daugiau straipsnių