Virsmai
Kūrybinės kelionės užrašai

Mozilla atleidžia lapę iš darbo: paradoksai, asmeninė anahata ir 3 nemokami įrankiai, kurie iš pagrindų pakelia gyvenimo kokybę

"Man be galo malonu, kad esu gyvas ir ką tik galėjau išsimaudyti vonioje."Richard Branson, Virgin Group įkūrėjas

Butano karalystės inovacija, apie kurią kalbėsime dar ilgai

1972 metais Butano karalius Jigme Singye Wangchuch savo šalyje įvedė naują progreso matavimo vienetą — Nacionalinį Laimės Indeksą, nustebindamas visą likusį pasaulį, paskendusį Bendrojo Vidaus Produkto didinimo uždaviniuose.

Kodėl tai taip reikšminga?

Butanas tapo pavyzdžiu visoms valstybėms ir susilaukė begalės gerų atsiliepimų iš įtakingų žmonių, nes atsižvelgė į kai ką, kas iš tikrųjų svarbu kiekvienam žmogui: asmeninę ir visuotinę laimę. Sakau "iš tikrųjų svarbu", nes mūsų vertybės buvo dirbtinai įrašytos dar mokymo įstaigose, o vėliau sociume, neatsižvelgiant į tikruosius žmogaus poreikius.

Tačiau finansiškai nepriklausomi žmonės kaip susitarę tvirtina tą patį: pinigai laimės nesuteikia.

Kol jų neturi, atrodo kitaip, bet kai juos turi, supranti tiesą, nes sugriūna senosios iliuzijos.

Pinigai tik padeda įgyvendinti idėjas ir sustiprina tai, kas jau esame viduje.

Bet jeigu pažvelgtume į tai, ko mes iš tikrųjų norime, siekdami gauti vis naujus daiktus, labai nustebtume, nes iš tiesų viskas, ko mes norime, tai gerai jaustis, patirti atsipalaidavimą, smalsumą, mėgavimąsi, džiaugsmą, meilę, ryšį su žmonėmis ir gamta.

O ar gerai jaustis galima jau šiandien ir nemokamai? Absoliučiai taip.

Materialūs norai kaip taisyklė niekada nebus patenkinti, nes bet koks prabangus daiktas nustoja teikti džiaugsmą vidutiniškai per 2 savaites, o jo vietą pakeičia naujas noras. Net jeigu tai gražusis Macbook kompiuteris arba asmeninė Maltese Falcon jachta. O tai reiškia, kad mes pasmerkti jausti tam tikro lygio nepriteklių visą likusį gyvenimą, ir kasdien dirbti tam, kad jį trumpam numalšintume.

Bet visa tai tik iliuzija… Ir aš ketinu ją sugriauti.

Dar ne taip seniai į mano rankas pateko 3 labai galingi įrankiai, kurie šiandien yra didžiausias mano turtas ir suteikia labai daug džiaugsmo kasdienybe. Šie įrankiai nėra materialūs. Dar daugiau, jie nemokami ir prieinami kiekvienam žmogui.

1 įrankis: tai, kas nepriteklių paverčia pertekliumi

Mano savijauta ir gyvenimas stipriai pasikeitė, kai pradėjau mokytis dėkingumo.

Galbūt skamba pernelyg paprastai, bet dėkingumas viską keičia. Dėkingumas viską transformuoja. Net ir materialiai.

Pratimas:

a) Dabar prisimink visus žmones, kuriuos myli arba kurie myli tave. Mintyse padėkok Pasauliui už tai, kad jie vis dar yra tavo gyvenime. Nes tai nesitęs amžinai.

b) Prisimink savo kūną ir palygink jį su žmonėmis, kurie sėdi invalido vežimėliuose, neturi galūnių arba visai negali judėti. Pajausk dėkingumą už tai, kad tavo kūnas gali vaikščioti, tyrinėti pasaulį, liesti kitus žmones, kalbėti ir kvėpuoti. Nes tai irgi nesitęs amžinai. Be to, tavo kūnas yra vienas sudėtingiausių mechanizmų Visatoje.

c) Prisimink įgūdžius ir žinias, kurias šiandien turi. Suprask, kad prieš 10 metų turbūt nebūtum patikėjęs, jog tai žinosi ir galėsi pritaikyti. Pajausk dėkingumą už visa tai, nes tavo turimi įgūdžiai ir žinios yra nepaprasti, tiesiog tu prie jų pripratai ir greičiausiai nebemoki įvertinti bei pasinaudoti. O iš tiesų tu gali labai daug.

d) Prisimink visus daiktus, kuriuos turi arba kuriais gali pasinaudoti. Jų pagalba jau dabar gali atlikti didelius darbus, netgi įgyvendinti savo tikrąsias svajones. Imk norėti daiktų, kuriuos jau turi, ir kreipk mažiau dėmesio į kitus materialius norus. Nes tai, ką turi šiandien, yra nepaprastai vertinga ir milijonai žmonių apie tai tik svajoja.

Pajausk dėkingumą už viską ir suprask, koks turtingas iš tiesų esi žmogus. Realybė yra tokia, kad tu gyveni pertekliuje. Padėkok už visa tai kiekvieną rytą ir tavo diena bus stebuklinga, o veiklos rezultatai kur kas geresni.

Dėkingumas nepriteklių paverčia pertekliumi ir išlaisvina daug energijos bei gerų emocijų.

Turint šiuos turtus ir energiją galima visu greičiu judėti į priekį ir daugiau nebetrypčioti vietoje.

2 įrankis: širdies srityje esanti anahata ir jos emanacijos

Anahata yra sanskrito kalbos žodis, kuriuo jogai apibūdina širdies srityje esančią čakrą: subtiliosios energijos raizginį, spinduliuojantį meilės energiją. Šie terminai ateina iš rytų medicinos, kuri aiškina ne tik grubų, bet ir subtilųjį žmogaus kūną, sudarytą iš kelių dešimčių tūkstančių nadi kanalų. Tai labai įdomu, šiek tiek mistiška, o kartu labai praktiška ir naudinga.

Tu irgi turi širdies čakrą, kaip ir visi žmonės. Ir tai nepaprastai gerai.

Anahata yra žalios spalvos, ir dabar mes šiek tiek pasitreniruosime, kad taptume gerybine Visatos ląstele, spinduliuojančia visiems meilės energiją.

Pratimas:

a) Atsisėsk kelioms minutėms ir atpalaiduok protą. Sutelk savo mintis į širdies plotą.

b) Mintyse įsivaizduok, kad tavo širdis spinduliuoja žalią šviesą.

c) Prisimink mylimus žmones. Pajausk jiems meilę. Tai bus lengva ir malonu.

d) Leisk žaliai šviesai plėstis ir jausk, kaip ji apgaubia kitus žmones ir visas gyvas būtybes Žemėje. Bent trumpam pajausk besąlyginę, švarią meilę visoms gyvoms būtybėms.

Šis pratimas atveria anahatą ir daro stebuklus. Jau po kelių bandymų tu gali tapti tikru širdies čakros emanacijų meistru ir patirti nepaprastai daug gerų emocijų. Meilės energijos spinduliavimas perkelia į naują gyvenimo lygį. Gali niekam nepasakoti, ką praktikuoji, bet kiti žmonės šalia tavęs automatiškai ims jaustis gerai ir netgi pradės patys apie tai kalbėti. O tu jausiesi fantastiškai. Ir tai nieko nekainuoja.

Sąmoningai spinduliuojama besąlyginės meilės energija yra antrasis esminis įrankis.

3 įrankis: kaip pasiekti 8 matavimą panaudojant paradoksus ir juoką

Indigo vaikai sako, kad kvailas juokas perkelia mus į 8-ąjį matavimą, ir tai nepaprasta. Kažkas internete sakė, kad Visatoje yra 23 matavimai, nors mokslininkai dar ginčijasi tarp 10 ir 26.

Kai mes pasiekiame 8 matavimą juoko metu, ten gyvenantys išminčiai viską mato ir juokiasi iš mūsų veido išraiškos. :)

Juokas daro mus laimingais. Labai laimingais. Be to, jis gydo kūną ir protą. Ir tai tikra.

Pamenu įvykį, kuris sukėlė manyje nevaldomą juoką ir daug išmokė. Tai įvyko maždaug 2008 metais. Google Translate teksto vertimo programoje internete aš įvedžiau sakinį anglų kalba, kuriame buvo interneto naršyklės pavadinimas Mozilla Firefox. Programa tądien dar nesuprato, kas yra "ugninė lapė", ir davė man labai aiškų tiesioginį vertimą, kuris iš tiesų buvo juokinga nesąmonė: "Mozilla atleidžia lapę iš darbo". Taip ir buvo parašyta. Vis dar bandau įsivaizduoti, kaip programinės įrangos kūrimo organizacija Mozilla atleidžia lapę iš darbo už jos suktas gudrybes. Paradoksas. Tąkart ritinėjausi ant žemės keletą minučių.

Pradėjau stebėti, kokie dalykai mane stipriai prajuokina, ir radau tokį atsakymą: juoką sukelia paradoksai, rezonuojantys su informacija, kuri tarsi savaime suprantama, bet kartu nederanti. Wikipedia pateikia tokį apibūdinimą: "Paradoksas — teiginys ar teiginių grupė, kuriuos neaišku kaip suvesti ar suderinti."

Internete aptikau keletą vaizdinių paradoksų, kurie man labai patiko:

Dog

Bird

Mice

Kas tavęs neįveikia, padaro tave stipresnį.

Piechart

Vertimas: a) pyragas, kurį jau suvalgiau b) pyragas, kurio dar nesuvalgiau.

Sign

Vertimas: Atsargiai! Šis ženklas turi aštrias briaunas. Neliesti šio ženklo briaunų.

Taip pat prieš kurį laiką internete plačiai pasklido juokai apie aktorių ir rytų kovos menų meistrą Chuck Norris. Kadangi šie juokai labai kvaili, juokingi ir paradoksalūs, aš noriu jais pasidalinti ir įtvirtinti paradokso reikšmę juoko terapijoje:

 1. Čiukas Norisas suskaičiavo iki begalybės. Du kartus.
 2. Kosmosas yra tik todėl, jog bijo Čiuko ir nenusileidžia į Žemę.
 3. Fredis Kriugeris niekada nemiega, nes bijo susapnuoti Chiuką.
 4. Čiukas Norisas gali pasiekti tamsos greitį.
 5. Kai Čiukas Norisas eina per gatvę, mašinos turi žiūrėti į abi puses.
 6. Čiukas nejaučia skausmo. Skausmas jaučia Čiuką.
 7. Čiukas Norisas yra vienintelis žmogus, laimėjęs teniso partiją su siena.
 8. Čiukas gali priversti svogūną verkti.
 9. Čiukas gali ploti su viena ranka.
 10. Kai Čiukas Norisas treniruojasi, treniruokliai tampa stipresni.
 11. NSO taip retai pasirodo Žemėje, nes bijo būti pagrobti Čiuko.

Kad ir kokias priemones turime juokui išgauti, jos vertingos. Egzistuoja netgi juoko joga, praktikuojama jau virš 5000 specialių juoko jogos klubų, išsibarsčiusių po 40 šalių.

O kas skaitė Carlos Castaneda knygas, tas žino, kokią reikšmę nevaldomam juokui teikė Don Chuanas ir kaip juoką jis naudodavo sąmonės būsenoms keisti, kad išsaugotų energiją netikėtų situacijų metu.

Juokas yra džiaugsmo šaltinis, kurį mes galime naudoti savo sveikatai palaikyti ir gyvenimo kokybei pakelti. Ir tai visiškai natūralu.

Kaip sako zen budistai: "džiaugsmas — tai labai rimta".

Daugiau straipsnių