Virsmai
Kelionės į gamtos dimensijas

Asmeninio tinklaraščio odisėja: kodėl 1811 metais Misisipė tekėjo priešinga kryptimi ir kaip surasti ieškomus žmones

Žemės drebėjimas Šiaurės Amerikoje ir tavo vidiniame pasaulyje

1811 metų gruodžio 16 d. įvyko vienas stipriausių kada nors JAV teritorijoje užregistruotų žemės drebėjimų, nušlavęs nuo Žemės paviršiaus ištisus miestelius ir neatpažįstamai pakeitęs didelės teritorijos veidą. Šio drebėjimo metu Žemės tektoninės plokštės taip pajudėjo, kad Misisipės upė vietomis tekėjo priešinga kryptimi, negu prieš tai. Misisipė daugiau niekada nebuvo tokia pati, kaip anksčiau. Taip pat ir slėniai, per kuriuos ji tekėjo.

Ši natūrali gamtos išdaiga turi tobulą atitikmenį kiekvieno žmogaus gyvenime:

Kai kokiu nors būdu pertrauki įprastą savo veiksmų seką, prote įvyksta galingas drebėjimas, o mąstymo upė ima tekėti priešinga kryptimi, apvalydama pasenusias pažiūras, vidinius blokus ir dirbtines vertybes. Pagaliau tu gali sukurti viską iš naujo, nes tavęs nebevaldo senosios mintys.

Šis pasakojimas apie įprastos veiksmų sekos pertraukimą sukuriant savo asmeninį tinklaraštį ("blog'ą"), kuris neatpažįstamai pakeičia žmogaus gyvenimą ir padeda sutikti ieškomus žmones, realizuoti mažą įkvepiantį verslą ir džiaugtis naujais įgūdžiais.

Kaip geriausiai išnaudoti 3 terabaitus žinių, kurias jau turi

Robert Birge, Sirakūzų universiteto (JAV) mokslininkas, tyrinėjantis duomenų saugojimą baltymų molekulėse ir nervinėse ląstelėse, 1996 metais nustatė, kad žmogaus smegenys talpina nuo 1 iki 10 terabaitų informacijos (3 terabaitus su didžiausia tikimybe). Tai yra labai, labai, labai daug.

Tai be galo ilgi bibliotekų koridoriai, apstatyti dešimaukštėmis lentynomis, pilnomis neįmanomai storų knygų. Tai tūkstančių metų patyrimai. Gamta tobulai mumis pasirūpino.

Ir visa tai tu jau turi. Šiandien, dabar. Tik pagalvok. Tavo smegenys saugo kiekvieną vaikystėje matyto animacinio filmuko kadrą. Taip pat jos saugo gyvus kelionių prisiminimus. Ir pokalbius su kiekvienu kada nors sutiktu žmogumi. Netgi visus sakinius iš visų kada nors perskaitytų knygų. Jau nekalbant apie suvokimus ir įžvalgas.

Kas būtų, jeigu vertingiausias žinias tu galėtum perduoti kitiems internetu?

Jeigu taip įvyktų, tu garantuotai palengvintum kažkam gyvenimą, padėdamas greičiau išspręsti rūpimus klausimus, pakelti rezultatų kokybę ir išvengti klaidų.

Tavo tinklaraštis — tai skaitmeninis daugiafunkcinis laivas

Tinklaraštis (arba, kalbant šnekamąja kalba — blog'as, nuo angl. blog) — tai interneto svetainė, turinti vieną aiškią funkciją — dalintis informacija rašant straipsnius, išdėliotus chronologine tvarka ir dažniausiai turint pasirinktą kryptį, apie ką bus rašoma.

2011 metų pabaigoje visame pasaulyje veikė net 181 milijonas tinklaraščių. Jeigu tiek daug žmonių rašo viešai, galbūt tai nėra taip sudėtinga ir baisu? Tikrai ne, atvirkščiai — tai labai paprasta ir smagu.

Ir nors beveik kiekvienas žmogus žino, kas yra "blog'as", rimtai ir nuoširdžiai rašančių žmonių skaičius lygus daugiausiai pusei procento. Pernelyg mažai. Gal todėl, kad anksčiau niekas nėra pasakojęs apie tikrąją tinklaraščio kūrimo vertę ir ką tai gali duoti tau asmeniškai.

Mano žinutė visam pasauliui yra tokia:

Tu gali nepaprastai daug laimėti, jeigu pradėsi rimtai rašyti savo asmeninį tinklaraštį ir nuolat tobulinsi save šioje srityje.

Rašymas gali tapti nauju labai naudingu įgūdžiu.

O apie ką rašyti? Kokias temas pasirinkti? Aš rekomenduoju atsakyti sau į 3 toliau pateiktus klausimus, nes tai esminiai klausimai, padedantys ne tik atrasti temą savo tinklaraščiui, bet ir viso gyvenimo kryptį:

  1. Kokios 3 sritys mane labiausiai domina ir kurios iš jų ekspertu aš norėčiau būti po 2 metų?
  2. Kokias 3 sritis aš jau dabar neblogai išmanau ir galėčiau pakonsultuoti kitą žmogų, jeigu jam reikėtų pagalbos?
  3. Kaip atrodė 3 situacijos, kai aš jaučiausi laimingas, sėkmingas ir žinantis, ką iš tiesų turiu veikti gyvenime?

Ypatingai svarbus paskutinis klausimas, nes jis atskleidžia tavo pašaukimą. Jeigu atsakysi į jį nuoširdžiai, labai daug laimėsi.

5 esminiai pokyčiai, kurie įvyksta pradėjus rašyti tinklaraštį

Nors prieš pradėdamas Virsmų projektą per 8 metus buvau sukūręs mažiausiai 5 savo tinklaraščius (kurie visi vėliau išnyko dėl svajonės neatitinkančio tikslo ir nežinojimo, kaip efektyviai rašyti), pradėjęs kurti šį tinklaraštį aš pamačiau, kokia iš tiesų tai galinga priemonė.

Štai kas pasikeitė mano gyvenime, kai pradėjau tikslingai rašyti apie tai, kas mane labiausiai domina, ką neblogai išmanau ir kur noriu toliau tobulėti:

1. Tinklaraštis į mano gyvenimą atvedė nuostabius žmones, kurių ilgai ieškojau. Internete nėra nei atstumų, nei laiko, nei apribojimų. O nuoširdūs pasakojimai raštu apie tai, kas man asmeniškai patinka, atveda tik tuos skaitytojus, kuriems svarbūs tie patys dalykai, ir perkėlus bendravimą į realybę, įvyksta magiški virsmai. Ačiū Jums!

2. Tinklaraštis tapo tobulėjimo katalizatoriumi, nes norėdamas parašyti kokybiškus straipsnius aš buvau priverstas mokytis. Šios žinios dabar man padeda visose kitose gyvenimo srityse: komunikacijoje, saviugdoje, versle.

3. Tinklaraštis tapo mano modernia tapatybės kortele, kuria labai džiaugiuosi. Net susitikus visai nepažįstamus žmones, kai prisistatau arba esu pristatomas "Martynu iš Virsmai taškas LT", labai dažnai nuskamba nuostabus atsakymas "A, žinau!". :) Iškart su žmonėmis mezgasi kokybiškai visai kitoks ryšys — šiltas, artimas.

4. Tinklaraštis yra pagrindinė nemokama marketingo priemonė bet kokiai paslaugai arba produktui, kurį tu jau turi arba dar tik nori sukurti. Taigi, tinklaraštis yra būtinas, jeigu nori sukurti savo mažą mielą asmeninį verslą (boutique tipo paslaugų įmonę arba finansinę mūzą) ir tokiu būdu išpildyti savo materialius poreikius bei svajones. Vien apie tai rašomos ištisos knygos (pvz., Inbound Marketing).

5. Tinklaraštis suteikia nepamatuojamai didelį dalinimosi džiaugsmą, nes kad ir kokia informacija tu gali pasidalinti, visada atsiras žmonių, kuriems ši informacija mirtinai reikalinga. Net jeigu tai straipsnis "Kaip teisingai įsukti medvaržtį", "Automobilio priežiūros ABC" arba "Kodėl geriausia dirbti prie kompiuterio stovint". Kai tu pradėsi rašyti temomis, kurios tave įkvepia, ir sulauksi bent vieno skaitytojo, tavo kraujas užsipildys mielomis mažomis pūkuotomis endorfinų molekulėmis. :)

Šia istorija dalinuosi todėl, kad ir mano, ir draugų patirtys patvirtino viena: rašyti apie tai, kas tau svarbu, yra labai naudinga visiems.

Man tinklaraštis davė labai daug. Jis leido man žengti savo keliu.

Aš tai vadinu asmeninio tinklaraščio odisėja, nes tai ilga ir labai turtinga kelionė. Iš anksto niekad negali žinoti, kur tave gali nunešti įprastos veiksmų sekos pertraukimas — tinklaraščio sukūrimas ir rašymas, tačiau visada gali būti garantuotas dėl vieno — teks išmokti be galo daug naujų dalykų, kurie nenumaldomai atneš į tavo gyvenimą kažką naujo.

Daugiau straipsnių