Virsmai
Kelionės į gamtos dimensijas

Gyvenimo magija, apgaubianti kiekvieną paprastą akimirką ir kiekvieną gerai pažįstamą kvadratinį centimetrą

Jaukiai degant malkoms krosnelėje ir žvaigždėms danguje, aš sėdėjau ant grindų sukryžiuotomis kojomis ir susikaupęs rašiau programos kodą.

Tai sena aistra, kuri rado savo vietą šalia kitų — muzikos, rašymo ir miškų. Apsirengęs mėgstamiausiais neošamaniškais drabužiais ir užsimaukšlinęs šiltą kepurę, aš retkarčiais sugrįždavau iš logikos pasaulio į šį, labiau iracionalų, ir leisdavau jausmui pasakoti.

Ir jausmas man pasakojo apie mane bei kitus žmones. Apie tai, kaip mes suteikiame reikšmę dalykams, kurie iš tiesų gali būti visai nereikšmingi ir netgi netikri. Ir apie tai, kaip kartais mes liūdime ar netgi kenčiame, nes būname įsitikinę, jog kai kurios situacijos neturėtų būti tokios, kokios yra. Lyg mes iš tiesų būtume tokie svarbūs, kokiais save dažnai laikome... Lyg mes matytume visumą ir žinotume, kas iš tiesų mums naudinga.

O svarbiausia, jausmas pasakojo apie tai, kaip gražiai mes mokame svajoti, kaip drąsiai eiti į priekį, ir kaip gražiai mes mokame palaikyti kitus.

Pastaruosius mažiausiai pusę metų aš buvau pradingęs audringame IT projektų vandenyne ir tik dabar, padaręs griežtą sprendimą sumažinti darbų kiekį, atstatyti kūno jėgas ir susiharmonizuoti, aš grįžtu į krantą, kuriame manęs laukia muzikos instrumentai ir tušti popieriaus lapai, laukiantys istorijų apie to vandenyno paslaptis... Ir, žinoma, programavimo naktys tarp gyvybe pulsuojančių miškų, kuriant technologines mūzas.

Tiesiog norėjau pasakyti LABAS. :) Paprastai, be jokio didelio tikslo. Būti, lyg su geriausiais draugais, su kuriais apie viską šiandien jau pakalbėta, bet rytoj laukia nepaprasta kelionė.

Nes gyvenimo magijos toli ieškoti nereikia. Ji visada kartu. Žvilgančiose akyse, kruopščiai paruoštame arbatos puodelyje ir lingvistikos burtuose. Ir, žinoma, muzikoje.

Visai netyčia savo užrašuose radau šiandienai puikiai tinkančius mėgstamo knygų herojaus Don Chuano žodžius:

"Esu tau tai sakęs begalę kartų. Kelią visada turi išsirinkti širdimi — tik tada išspausi iš savęs viską. Ir visada galėsi juoktis."

Daugiau straipsnių