Virsmai
Tyrinėk. Pažink. Apsaugok.

Kvietimas prisijungti prie Virsmų bendruomenės — draugiškos erdvės patiems aktyviausiems kūrėjams iš visos Lietuvos

Kas nutiktų, jeigu veikliausi Lietuvos žmonės turėtų vienas kito kontaktus, žinotų apie vienas kito talentus, idėjas ir iššūkius, ir tuo pat metu galėtų bendrauti privačioje, tik jiems skirtoje erdvėje?

Kurį laiką mąsčiau apie tai, o kylančios mintys virsdavo įkvepiančia vizija. Ir štai nusprendžiau viziją paversti realiu projektu.

Šiandien noriu papasakoti tau apie šį naują projektą — Virsmų Bendruomenę.

Tiesa tokia, kad yra daug žmonių, kuriuos labai vertinu dėl jų energijos, drąsos, nuolatinių bandymų eiti į priekį ir kurti, veikti, mokytis. Tai žmonės, kurie dirba ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Ir jiems nuoširdžiai rūpi siekti daugiau.

Dar praėjusiais metais mane aplankė vizija: 1000 tokių veiklių mūsų mažytės šalies žmonių iš visų miestų ir miestelių susijungia į virtualią bendruomenę privačioje skaitmeninėje erdvėje ir ten randa palaikymą, patarimus, naujus ryšius, draugus ir realią pagalbą savo idėjoms įgyvendinti.

Tik pagalvok, kokios naujos iniciatyvos, organizacijos, produktai ir projektai gali užgimti, jeigu tai įvyktų?

Vėjai pasisuko palankia kryptimi ir šiais metais vizija po truputį pradėjo virsti realybe. Projekto startui užsibrėžiau mažesnį ir realesnį tikslą: suburti virtualią bendraminčių grupę, pakviesti jos narius pasidalinti savo atradimais ir po truputį supažindinti juos tarpusavyje.

Kaip tyčia atsirado ir priemonės tai padaryti, ir žmonės, kuriems idėja patiko.

Taigi kovo mėnesį užgimė nedidelė Virsmų Bendruomenė, į kurią pakviečiau keliasdešimt puikių žmonių, apie kuriuos būtų galima rašyti straipsnius ir net knygas. Tai kompozitoriai, architektai, technologai, rašytojai, keliautojai, verslininkai ir kitokie kūrėjai.

Iki metų galo į šią augančią bendruomenę noriu pakviesti dar šimtą ar netgi daugiau žmonių ir stebėti, kur tai nuves.

Šiandien noriu pakviesti prisijungti ir tave. Jeigu tau rūpi Lietuvos žmonės, gamta ir kultūra, jeigu esi linkęs palaikyti kitų iniciatyvas, būti empatiškas ir padėti, ir netgi po varginančių dienos darbų skaitai/rašai/kuri, tuomet tu esi tas ieškomas žmogus.

O gal pažįsti ką nors, kam tai irgi galėtų būti įdomu?

Natūralu, kad ši erdvė nėra skirta visiems... Mano vizija yra padėti bendraminčiams atrasti vieniems kitus ir greičiau bei sėkmingiau judėti į priekį, todėl neišvengiami tam tikri atrankos kriterijai, kurie ir suburia tik bendraminčius, t.y. kažkuo šiek tiek panašius žmones. Čia bus galima patekti tik gavus kvietimą ir rekomendaciją iš jau esamų narių, o šiuo metu užpildant registracijos formą. Tikiu, jog tai ir daro Virsmų Bendruomenę labai vertingą ir veikiančią.

Bet kodėl man visa tai svarbu?

Nes reali patirtis rodo, kad:

  1. Žmonės ima daryti stebuklus, kai suranda bendraminčių ir gauna palaikymą. Tai mes galime padaryti sujungdami tinkamus žmones.
  2. Dauguma labai talentingų žmonių pernelyg nepasitiki savo jėgomis. Aplink mus tūkstančiai talentų. Talentų, kurie nieko nekuria, nes dėl vienų ar kitų priežasčių nedrįsta pradėti, surizikuoti, pasitraukti iš saugios rutinos. Drauge mes galime tai pakeisti.
  3. Šviesių, veiklių ir kuriančių žmonių gali rasti ne tik didžiuosiuose miestuose, jie gyvena visur: miesteliuose, vienkiemiuose ar išeivijoje. Tačiau mes vieni apie kitus nežinome, mūsų tarsi iš viso nėra. Tai gali pakeisti virtualios bendruomenės atsiradimas.
  4. Kuriančio žmogaus galimybės ima augti eksponentiškai drauge su naujomis pažintimis. Būtent šioje srityje virtuali erdvė puikiai atlieka savo funkciją.

Aš nežinau, ar šis projektas bus sėkmingas, tačiau privalau bent jau pabandyti. Tikiu, kad įdėjus pakankamai darbo ir širdies, kartu su bendraminčiais galime gauti gerų rezultatų.

Prisijunk arba nusiųsk informaciją draugui. Ačiū ir iki susitikimo!

Registracijos anketa: http://www.virsmai.lt/bendruomene.

Daugiau straipsnių