Tyrinėk, svajok, tapk atradėju

© Martynas Jocius

Po dvidešimties metų labiau gailėsiesi to, ko nepadarei, negu to, ką padarei. Tad pamiršęs baimes iš ramaus uosto plauk į atvirą jūrą, ir tegu pasatų vėjai išpučia tavo laivo bures. Tyrinėk. Svajok. Tapk atradėju. – Mark Twain.

Tą akimirką pajutau, jog privalau iškeliauti ir surasti kažką, kas saugo man nepaprastą dovaną. Naujo suvokimo dovaną. Tą, kurios man reikia kaip tik dabar, kai esu dar vieno pasirinkimo kryžkelėje.

Suvokimo, kuris kvepia spygliuočių miško augalija ir mažų upelių skaidruma. Kvepia taip stipriai, jog užpildo visą kūną ir protą nematomais tiltais, sujungiančiais padrikas mintis į vientisą paveikslą — viziją, įkvepiančią padaryti tai, kas kitiems galbūt atrodo neįmanoma. Tačiau ne tau.

Iškeliavau ir leidau intuicijai mane vesti.

Ir tikrai, jie buvo ten. Jau tūkstančius metų. Kaip ir mes? Du maži ežerėliai, iš visų pusių paslėpti miško ir sujungti mažyčiu skaidriu upeliu — šviesos gija.

Saulė prasiskverbė giliai, į patį širdies centrą, ir padovanojo žinojimą. Ir tada aš supratau, kad gyventi ir veikti turime dabar.

Tyrinėti. Svajoti. Tapti atradėjais.

Vardas
Martynas Jocius
Instagram