Žinynas Virsmai

Gamta × Kodas

© Martynas Jocius

Gamta × Kodas = Ekosistemų pažinimas ir apsauga, išsikėlimas iš miesto, žygiai ir stovyklavimas, atviro kodo įrankių kūrimas, problemų sprendimas kodo ir meno pagalba, alternatyvus gyvenimo būdas.

Apie žinyną

Žinynas yra nepriklausomas ir nuolat augantis leidinys, kuriamas gamtos ir technologijų švietimo iniciatyvos Virsmai. Visų tekstų autorius ir redaktorius esu aš, Martynas Jocius, tačiau šiame žinyne ateityje bus ir interviu su gamtininkais bei kitų sričių mokslininkais, ir gamtos fotografų profesionalų bei mėgėjų nuotraukos. Šio žinyno tikslas – į vieną vietą surinkti naudingas ir svarbias žinias apie Lietuvos gamtą ir jos apsaugą, laisvalaikį ir gyvenimą gamtoje.

Šis žinynas yra ir bus paremtas daugiau ne išoriniuose šaltiniuose rasta informacija, o gyvais mano ir bendraminčių susitikimais su gyvūnais, grybais, augalais ir kitomis Lietuvoje sutinkamomis gyvybės formomis bei gamtos objektais ir reiškiniais, tekstus ir idėjas praturtinant kitų mokslo sričių informacija ir technošamaniška pasaulėjauta. Būtent pastarasis elementas šį žinyną gali paversti neįprastu ir įdomiu.

Kai kurie susitikimai su gamtos objektais ir rūšimis, o taip pat kūrybinis procesas ir mintys yra užfiksuoti Virsmų gamtos tyrinėjimo Youtube kanale, kuris laukia tavo prenumeratos, like'ų ir komentarų. :)

Esu ir būsiu dėkingas visiems gamtos žmonėms, kurie dalinasi savo žiniomis, patarimais, gamtos fotografija ir idėjomis. Ir, žinoma, visiems, kuriems nuoširdžiai rūpi Lietuvos teritorijos gamtos (įskaitant žmones) apsauga ir gerovė.

Žinynas bus prieinamas skaitmeniniu formatu visiems nemokamai, su tam tikromis privilegijomis projekto rėmėjams. Taip pat planuojama mažo tiražo popierinė versija. Daugiau informacijos apie tai netrukus.