Virsmai
Kūrybinės kelionės užrašai

Apie projektą

Virsmai – tai tarpdisciplinis projektas, pasakojantis istorijas apie gamtos pažinimą, kūrybą ir kitokį gyvenimo būdą.

Labas, mano vardas Martynas, esu Virsmų projekto autorius. Smagu, kad užsukai!

Šį projektą startavau dar 2011 metų pabaigoje, kai nusprendžiau pagaliau imti daryti tai, kas man pačiam buvo labai svarbu ir prasminga, tačiau nelengva – įgyvendinti neformalaus švietimo per muziką ir pasakojimus projektą. Šiam tikslui sukūriau tinklaraštį, kuris per pusę metų netikėtai išaugo ir tapo skaitomas viso pasaulio lietuvių.

MJ 2016

Tai mane labai pradžiugino ir aš supratau, kad noriu nerti į medijos eskperimentus dar giliau. 2012 metais pradėjau kurti elektroninę muziką ir buvau pakviestas groti į Lietuvoje vykusius elektroninės muzikos festivalius. Tais pačiais metais parašiau, įgarsinau ir išleidau audio knygą Dėmesio virsmai, kurios pardavimai taip pat buvo netikėta sėkmė.

Pajutęs laisvės bangą aš pasitraukiau iš ilgai vystyto IT verslo ir pradėjau naują gyvenimą. Pasinėriau į technologinius startup’us (labai didelės rizikos ir potencialo jaunas įmones su gera idėja), su kuriais dirbu iki šiol.

2015 metais sukūriau meditacinės/ambient muzikos albumą Awareness ir juo paremtą projektą "Kelionė į gamtos dimensijas".

Nuo 2016 metų pabaigos visą savo dėmesį ir laiką skyriau verslui, tačiau dabar imu po truputį grįžti į švietimo kelią ir ateityje noriu užsiimti gamtos tyrinėjimo darbais.

Turbūt pati didžiausia dovana, kurią suteikė Virsmų projektas, tai bendraminčiai, po koncertų ir kitų susitikimų dažnai tampantys draugais ir gyvenimo bendrakeleiviais. Taip pat šis projektas man yra mokymosi platforma, nes kasmet, kaupdamas patirtį, aš patiriu savo asmeninius virsmus. Tai, ką rašiau prieš metus ar du, šiandien gali prieštarauti mano pasaulėžiūrai, tačiau tai padaro rašymą dar įdomesnį.

Nežiūrint į tai, kad rašymas man yra meno forma, visi straipsniai buvo parašyti kruopščiai ir remiantis vienokia ar kitokia asmenine patirtimi. Todėl visi jie tikri, išjausti ir autentiški. Žinoma, metams bėgant patirtis keičiasi ir seni straipsniai skamba kitaip, negu nauji. Tačiau aš visada stengiuosi rašyti tik apie dalykus, kurie nepavaldūs arba mažai pavaldūs laikui. Galų gale esu tik menininkas, užsiimtis kūryba, eksperimentuojantis su žiniomis.

Noriu padėkoti, kad apsilankai, skaitai mano senus ir naujus straipsnius, ateini į koncertus paklausyti naujų muzikinių idėjų. Parašyk laišką ar komentarą, grįžtamasis ryšys padeda augti, bendrauti, draugauti.

Nuoširdžiai,
Martynas

P.S. Taip pat kviečiu aplankyti mano naują tarptautinę interneto svetainę www.jocius.net, kuri skirta muzikai ir gamtosaugos klausimams.