Virsmai
Kelionės į gamtos dimensijas

Apie projektą

Virsmai – tai Lietuvos gamtos tyrinėjimo projektas, veikiantis kaip elektroninės ambient muzikos kūrėjas, gamtos kelionių video kanalas ir pasakojimų tinklaraštis. Ačiū, kad užsukai!

Labas, mano vardas Martynas, esu Virsmų projekto autorius.

Šį projektą startavau dar 2011 metų pabaigoje, kai pagaliau išdrįsau įgyvendinti neformalaus švietimo projektą apie gamtosaugą ir šviesesnį, gamtiškesnį, paprastesnį gyvenimo būdą. Nes gamtosauga, ekosistemų biologija ir klimato kaita mane domino ir ramybės nedavė jau nuo vaikystės (kažkada ilgai ir rimtai svarsčiau, ar studijuoti biologiją, ar IT, ir pasirinkau kompiuterių mokslą). Šiam tikslui sukūriau tinklaraštį, kuris iš pradžių orientavosi į psichologinę jaunų žmonių sveikatą, savo vietos pasaulyje radimą ir panašias temas, ir per pusę metų netikėtai išaugo bei tapo skaitomas viso pasaulio lietuvių.

MJ 2016

Tai mane labai pradžiugino ir aš supratau, kad noriu nerti į rašymo bei muzikos eskperimentus dar giliau. 2012 metais pradėjau kurti elektroninę muziką ir buvau pakviestas groti į Lietuvoje vykusius elektroninės muzikos festivalius, kuriuose ir dabar groju bene kasmet. Tais pačiais metais parašiau, įgarsinau ir išleidau audio knygą Dėmesio virsmai, kurios pardavimai taip pat buvo netikėta sėkmė.

Gyvai pamatęs, kaip tokia veikla man patinka ir kaip praturtina gyvenimą, aš pasitraukiau iš gana ilgai vystyto, tačiau nesėkmingo IT verslo, ir pradėjau naują gyvenimo etapą. Tačiau toliau ne tik rašiau tekstus ir muziką, bet ir pasinėriau į technologinius startup’us (labai didelės rizikos ir potencialo jaunas įmones su gera idėja), kuriuose dirbu iki šiol.

2015 metais sukūriau meditacinės/ambient muzikos albumą Awareness ir juo paremtą projektą "Kelionė į gamtos dimensijas".

Nuo 2016 metų pabaigos visą savo dėmesį ir laiką skyriau šeimai ir darbui, tačiau dabar imu po truputį grįžti į švietimo kelią ir ateityje noriu užsiimti gamtos tyrinėjimo darbais.

Turbūt pati didžiausia dovana, kurią suteikė Virsmų projektas, tai bendraminčiai, po koncertų ir kitų susitikimų dažnai tampantys draugais ir gyvenimo bendrakeleiviais. Taip pat šis projektas man yra mokymosi platforma, nes kasmet, kaupdamas patirtį, aš patiriu savo asmeninius virsmus. Tai, ką rašiau prieš metus ar du, šiandien gali prieštarauti mano pasaulėžiūrai, tačiau tai padaro rašymą dar įdomesnį.

Nežiūrint į tai, kad rašymas man yra meno forma, visi straipsniai buvo parašyti kruopščiai ir remiantis vienokia ar kitokia asmenine patirtimi. Todėl visi jie tikri, išjausti ir autentiški. Žinoma, metams bėgant patirtis keičiasi ir seni straipsniai skamba kitaip, negu nauji. Tačiau aš visada stengiuosi rašyti tik apie dalykus, kurie nepavaldūs arba mažai pavaldūs laikui. Galų gale esu tik menininkas, užsiimtis kūryba, eksperimentuojantis su žiniomis.

Noriu padėkoti, kad apsilankai, skaitai mano senus ir naujus straipsnius, ateini į koncertus paklausyti naujų muzikinių idėjų. Parašyk laišką ar komentarą, grįžtamasis ryšys padeda augti, bendrauti, draugauti.

Nuoširdžiai,
Martynas